Wiadomości sportowe

Rok szkolny 2015/2016

  Rok szkolny 2015/2016

 

 


 

 

 

Czerwiec 2016

 

Maaaaamyyyy ZŁOTY MEDAL!!!!!!!!

 

       W dniach 17-19.06.2016r uczniowie naszej szkoły brali udział w Finale Pucharu ZPRP w piłce ręcznej młodzików. W Kielcach zajęliśmy I miejsce - wygrywając z Kielcami 24:13(11:9), Gorzowem Wlkp. 28:10 (15:4) i Warszawą 19:12(11:3).
W meczu półfinałowym pokonaliśmy zespół z Białej Podlaskiej 31:13 (15:5), a w finale ponownie wygraliśmy z Warszawą 27:18 (13:9).

 



Brawa dla chłopaków za walkę i determinację do końca.

I miejsce w POLSCE wywalczyli - E.Pisarkiewicz, M.Stęplowski, J.Matyjasik, J. Kozłowski, M. Szeliga, D.Trzeciak, P. Rozalski, P.Jędraszczyk, D.Werner, P. Szewczyk, A.Bauer, K. Czech, J.Szczepaniak, D.Modrzejewski - klasa IIb, D. Jakubiec - Ib oraz K. Kraska (Gim.21)

Trenerzy - p.Adam Jędraszczyk i p.Michał Matyjasik

 

GRATULACJE!!!

 

 

 

 

 

 

       W dniu 13 czerwca 2016 r. na strzelnicy KS. Dziesiątka LOK Łódź, odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2016

       Uczniowie ZSO Nr 8 zajęli czołowe lokaty, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej.

       Wśród chłopców szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajął Mateusz Kurczewski z klasy IIIA. Tuż za podium znalazł się Kacper Wróblewski z kl. 1B, natomiast na VI miejscu uplasował się Mateusz Grzelec z kl. 1A.

       W klasyfikacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajęła Lena Strzelecka z kl. IIA, a V miejsce wywalczyła Aleksandra Raban IIIA.

       W gronie gimnazjalistów II miejsce zajęła Kasia Czarnecka z kl. 3a, V miejsce - Bartosz Sowa 3a, a VI miejsce Aleksandra Staniszewska 3a.

       W klasyfikacji drużynowej najlepsze w swoich kategoriach okazały się: 35 Gimnazjum oraz XLVII LO, które zajęły I miejsca!


Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy w przyszłym roku kolejnych sukcesów.

Mieczysław Borowiecki
Ewa Buchowicz

 

 

 

       W dniach 30.05 - 01.06. 2016 r. reprezentacja XLVII LO udała się na 55 Centralne zawody strzeleckie o "Srebrne Muszkiety" - Bydgoszcz 2016.

Drużyna dziewcząt zajęła VIII miejsce.

Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Raban - IIIA, Lena Strzelecka IIA i Sandra Konieczna IIA.

Drużyna chłopców zajęła IX miejsce - Mateusz Kurczewski IIIA, Mariusz Lewandowski IIIA i Kacper Wróblewski IB.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców z 15 województw.

 

 

 

 

 

KONKURS PLAKATOWY "ZDROWO - SPORTOWO"

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plakatowym nt: "ZDROWO - SPORTOWO"

REGULAMIN:

Konkursu plakatowego dla uczniów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Organizator: 
Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi

Cele konkursu:
1. Propagowanie zachowań prozdrowotnych, a w szczególności wpływu stylu życia (aktywności ruchowej) na zdrowie człowieka. 
2. Budowanie umiejętności współdziałania w grupie. 
3. Budowanie umiejętności organizacyjnych przy realizacji swoich pomysłów. 
4. Inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności.

Adresaci konkursu: 
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Łodzi.

Przedmiot konkursu: 
Realizacja plakatu w temacie ZDROWO - SPORTOWO 
1. Przedmiotem konkursu są prace wykonane w formie plakatu. 
2. Dopuszczalne są wszystkie techniki plastyczne (malarstwo, tempera, kolorowe tusze, farby, akwarele, pastele olejne i suche, kolaż, grafika, nowatorskie techniki plastyczne (w tym grafika komputerowa), techniki łączone, fotografia. 
3. Wymagany format plakatu - A3 (297 x 420 mm). 
4. Plakat nie może zawierać treści wulgarnych ani obraźliwych (organizator zastrzega sobie prawo dyskwalifikacji takiej pracy).

Warunki uczestnictwa: 
1. Plakat należy wykonać indywidualnie. 
2. Zgłoszona praca powinna być pracą własną, niepublikowaną i nienagradzaną w innych konkursach.
3. Jeżeli w pracach przysłanych na konkurs zostaną wykorzystane fragmenty prac chronionych prawem autorskim, to uczestnik konkursu musi posiadać zgodę na ich wykorzystanie od właściciela praw. 
4. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dołączonego do regulaminu.

Ocena prac: 
1. Prace zostaną zakwalifikowane i wstępnie ocenione przez jury I etapu. 
2. 20 najlepszych prac zostanie ocenione przez jury II etapu.

Kryteria oceny prac: 
zgodność z tematem 
estetyka wykonania 
pomysłowość i oryginalność 
czytelność przesłania

Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody: 
1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Sportowego podsumowania roku szkolnego 2015/2016 we wrześniu 2016 roku.
2. Na uroczyste podsumowanie konkursu zaproszeni zostaną laureaci oraz ich opiekunowie. 
3. Laureaci konkursu otrzymaj a dyplomy oraz nagrody niespodzianki w każdej kategorii.

Prawa autorskie: 
1. Rodzice uczestników konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych dzieci (imię, nazwisko, szkoła, klasa) przez organizatorów konkursu. 
2. Rodzice uczestników konkursu wyrażają zgodę na umieszczenie na stronach internetowych organizatorów: 
informacji o wynikach konkursu z danymi (imię i nazwisko, szkoła, klasa) autorów prac oraz informacji o otrzymanej nagrodzie; 
nagrodzonych prac z danymi autorów prac (imię i nazwisko, szkoła, klasa). 
3. Rodzice uczestników konkursu wyrażają zgodę na publikację: imienia, nazwiska 
oraz wizerunku dzieci (na zdjęciach i nagraniach wykonanych podczas Sportowego podsumowania roku szkolnego 2015/2016) oraz informacji o otrzymanej nagrodzie. 
4. Złożenie podpisu na formularzu zgłoszeniowym jest równoznaczne ze świadomą zgodą na nieodpłatne wykorzystanie przez organizatorów nadesłanych prac i ich fragmentów.

Zasady zgłaszania prac konkursowych: 
Prace należy składać do 22 czerwca 2016 r. u p. Ewy Zych i p. Ewy Buchowicz.

Pytania związane z konkursem należy kierować na adres: mszs@wp.pl


ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

 

Maj 2016

 

        W dniu 31 maja 2016 roku odbyły się w naszej szkole zawody strzeleckie z okazji "Międzynarodowego Dnia Dziecka".


Ponad 70 osób rywalizowało indywidualnie w konkurencji karabinu pneumatycznego 4,5 mm. 

Klasyfikacja końcowa:


SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Dziewczęta
I miejsce - Iza Augustyniak (XLVII LO)
II miejsce - Uliana​ Dublianytsia (MSMS)
III miejsce - Jana Vylotnyk (MSMS)

Chłopcy
I miejsce - Mateusz Tomalak (ZSG-T)

II miejsce - Kamil Sokalski (I LO)
III miejsce - DmytroVynohradov  (MSMS)


SZKOŁY GIMNAZJALNE

Dziewczęta
I miejsce - Krystyna Bałan (MSMS)
II miejsce - Diana Skrypnyk (MSMS)
III miejsce - Sofiia Turkevycz (MSMS)

Chłopcy
I miejsce - Witek Bałan (MSMS)

II miejsce - Artur Olszewicz (G 33)
III miejsce - Patryk Wawrzonek  (G 33)


SZKOŁY PODSTAWOWE

Dziewczęta
I miejsce - Agata Szulczyk (SP 141)
II miejsce - Zuzanna Kowalczyk (SP 114)
III miejsce - Julia Dyśko (SP 141)

Chłopcy
I miejsce - Igor Tomczyk (SP 141)

II miejsce - Mikołaj Masztakow (SP 114)
III miejsce - Kajetan Klimczak  (SP 141)

 

Nauczyciele:

I miejsce - Maciej Woźniak (ZSO 8)

II Miejsce - Piotr Stasiak (ZSG-T)

III miejsce - Ewa Brochocka (I LO)


Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Żebrowska Zych
Ewa Buchowicz
Maciej Woźniak
Marek Sławiński

 

 

 

 

       W dniach 27-29.05.2016r uczniowie naszej szkoły brali udział w 1/2 finału Pucharu Prezesa ZPRP w piłce ręcznej młodzików. W Legnicy zajęliśmy I miejsce - wygrywając z Chorzowem 32:17 (14:7), Głogowem 22:21 (11:10) i Legnicą 28:17 (14:9).


Mamy awans do FINAŁÓW. 


Brawa dla chłopaków za walkę i determinację do końca.

I miejsce i awans wywalczyli - D.Jakubiec - Ib oraz E. Pisarkiewicz, M.Stęplowski, J.Matyjasik, J. Kozłowski, M. Szeliga, D.Trzeciak, P. Rozalski, P.Jędraszczyk, D.Werner, P. Szewczyk, A.Bauer,K. Czech, J.Szczepaniak, D.Modrzejewski - klasa IIb
Trenerzy - p.Adam Jędraszczyk i p.Michał Matyjasik

       24 maja odbył się turniej siatkówki \"Orlik Volleymania\".
Naszą szkołę 35 Gimnazjum reprezentowały dziewczęta z klasy 1c i chłopcy z klasy 1a.


III miejsce w turnieju dziewcząt zajął zespół w składzie:

-Natalia Holka
-Natalia Kowalska
-Wiktoria Maliszewska
-Zofia Słowińska


IV miejsce w turnieju dziewcząt zajął zespół w składzie:

-Dominika Cholewiak
-Sandra Holak
-Aleksandra Miłosz
-Barbara Niewiadomska


W turnieju zespołów mieszanych IV miejsce zajął zespół w składzie:

-Sandra Błaszczyk
-Martyna Brędowska
-Oskar Marczak
-Patryk Wasilewski


Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy.

       W dniach 13-15.05.2016r uczniowie naszej szkoły brali udział w 1/4 finału Pucharu Prezesa ZPRP w piłce ręcznej młodzików. W Legnicy zajęliśmy III miejsce (przegrywając z Opolem, Legnicą i wygrywając z Chorzowem), a w Łodzi I miejsce - wygrywając z Zawadzkimi, Zawierciem i Głogowem. 

Mamy awans do półfinałów.

Brawa dla chłopaków za walkę i determinację do końca.

III miejsce - Mrozowski A. i Stala P. klasa Ib oraz A. Kaczmarek, A. Owczarek, P. Jóźwiak, K Matecki, G. Kruszyński, N. Kulczykowski, M Pel, M. Czechowski, T. Łysiak-Palmąka, E. Wróbel, J.Lesiak, A. Doniecki,D. Wieczorek - klasa IIb.
Trenerzy - p.Anna Jędraszczyk i p.Kacper Żuk


I miejsce i awans - D.Jakubiec - Ib oraz E. Pisarkiewicz, M.Stęplowski, J.Matyjasik, J. Kozłowski, M. Szeliga, D.Trzeciak, P. Rozalski, P.Jędraszczyk, D.Werner, P. Szewczyk, A.Bauer, J.Szczepaniak, D.Modrzejewski - klasa IIb 
Trenerzy - p.Adam Jędraszczyk i p.Michał Matyjasik


Ogromne podziękowania dla wszystkich kibiców obecnych na zawodach za wspaniałą atmosferę na trybunach, rodzicom za przepyszne ciasta i napoje, Centrum Jogi Łódź - za wsparcie finansowe, p. Modrzejewskiemu za wspaniałe nadruki oraz wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji turnieju. 
Trenerzy UKS Anilana 

 

 

 

Kwiecień 20016

 

       W dniu 11 kwietnia 2016 r. odbyły się wojewódzkie zawody strzeleckie "Puchar Wiosny 2016", wzięło w nich udział ponad 100 uczestników.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

ZSO nr 8 reprezentowali:

- Lena Strzelecka IIA
- Sandra Konieczna IIA
- Mariusz Lewandowski - IIIA
- Małgorzata Jaworska 3a
- Iza Augustyniak IA
- Magda Sala IA

 

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

I miejsce - Lena Strzelecka IIA
II miejsce - Sandra Konieczna IIA
IV miejsce - Małgorzata Jaworska 3a

 

W klasyfikacji indywidualnej chłopców:

III miejsce - Mariusz Lewandowski IIIA

 

W klasyfikacji "Nauczyciele":

I miejsce - Maciej Woźniak 

 

Współorganizatorami zawodów byli nauczyciele naszej szkoły:

Ewa Buchowicz
Ewa Zych
Maciej Wożniak
Marek Sławiński

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy osiągniętych wyników!

Mieczysław Borowiecki
Ewa Buchowicz
Ewa Zych
Maciej Wożniak
Marek Sławiński

 

       Uczniowie naszego Gimnazjum wywalczyli awans do ćwierćfinału Mistrzostw Łodzi Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej.

Gimnazjum 35 reprezentowali:

- DAWID BORS - 2c
- GOLIDEROWICZ PATRYK - 3c
- GRZYWA ADAM - 3c
- LISEK MACIEJ - 2d
- MICHALSKI RAFAŁ - 3c
- PRASNOWSKI BŁAŻEJ - 3c
- STRADZA MICHAŁ - 3c
- WIECZOREK MARCIN - 2d
- WITEK DANIEL - 2d

Gratuluję awansu i życzę powodzenia w ćwierćfinale Łodzi !!!

 

      Jesteśmy w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików!!!


       W dniu 10.04.2016r. rozegraliśmy w lidze młodzika kolejne spotkanie rundy finałowej.
UKS Anilana I ŁODŹ grała u siebie z ChKSem I Łódź. Mecz zakończył się wygraną zespołu Anilany 27:12 (14:3)
Bramki zdobyli:
UKS Anilana I ŁODŹ - Piotr Jędraszczyk -8 , Jan Matyjasik -3, Jakub Szczepaniak - 2, Konrad Czech -0, Damian Werner - 4, Piotr Szewczyk -1, Dawid Trzeciak -2, Mateusz Szeliga -3, Patryk Rozalski-4.


Dzięki tej wygranej dwa nasze zespoły UKS Anilana I Łódź i UKS Anilana IV jadą na Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodzików.


Zawodnicy obydwu zespołów są uczniami klasy 2b w Gimnazjum nr 35 w Łodzi.


- WIECZOREK DAWID
- WRÓBEL EMIL
- JÓŹWIAK PATRYK
- KACZMAREK ADRIAN
- LESIAK KACPER
- MATECKI KRZYSZTOF
- KRUSZYŃSKI GRZEGORZ
- OWCZAREK ADAM
- ŁYSIAK-PALMĄKA TOMASZ
- LESIAK JAKUB
- DONIECKI ANTONI
- CZECHOWSKI MIKOŁAJ
- PEL MATEUSZ
- KULCZYKOWSKI NIKOLAS
- MODRZEJEWSKI DAWID
- SZEWCZYK PIOTR
- PISARKIEWICZ ERYK
- STĘPLOWSKI MIKOŁAJ
- BAUER ARTUR
- WALISZEK ALAN
- MATYJASIK JAN
- WERNER DAMIAN
- ROZALSKI PATRYK
- CZECH KONRAD
- SZCZEPANIAK JAKUB
- KOZŁOWSKI JAKUB
- SZELIGA MATEUSZ
- JĘDRASZCZYK PIOTR
TRZECIAK DAWID

 

Gratulujemy wygranej- trenerzy
Anna Jędraszczyk,
Michał Matyjasik,
Adam Jędraszczyk

 

 

 

Marzec 2016

 

       W sobotę 05 marca uczennice 35 Gimnazjum oraz XLVII LO wzięły udział w "Treningu dla dzieci i młodzieży", który  poprowadziła Anna Lewandowska i jej Healthy Team w łódzkiej Atlas Arenie. 

       Rozgrzewkę w klimacie zumby poprowadziła, znana już naszym licealistkom z zajęć "Mistrzynie w szkołach", Katrin Kargbo - wielokrotna mistrzyni karate i tańca towarzyskiego.

       Później na uczestników czekała niespodzianka w postaci pokazu karate tradycyjnego, w którym udział wzięli zarówno najmłodsi karatecy, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem, jak i doświadczeni, utytułowani sportowcy.

Po pokazie na scenie pojawiła się Anna Lewandowska, która poprowadziła trening z elementami karate. 

Frekwencja na zajęciach była bardzo wysoka, wzięło w nich udział ponad 2000 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

       Anna Lewandowska to Absolwentka Wychowania Fizycznego na warszawskim AWF i studiów podyplomowych. Z wykształcenia menedżer sportu oraz specjalistka do spraw żywienia, certyfikowana trenerka personalna. Mistrzyni świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym, ambasadorka programu Stop zwolnieniom z WF-u. Każdego dnia motywuje tysiące fanów do tego, by zdrowo się odżywiać i czerpać przyjemność z aktywności fizycznej. Prywatnie jest żoną najlepszego obecnie polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego.

Trening dla dzieci i młodzieży z Anną Lewandowską został objęty Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana Jana Kamińskiego.

 

Foto: Dziennik Łódzki i archiwum własne

 

 

 

Styczeń 2016

 

       W dniu 27 stycznia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Sporcie pod patronatem Małgorzaty Niemczyk - Posłanki na Sejm RP oraz Jana Kamińskiego - Łódzkiego Kuratora Oświaty. 

       Konkurs został przeprowadzony przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w auli Społecznej Akademii Nauk.


       Wiedza uczestników oceniana była przez jurorów w składzie: Marek Łopiński, Andrzej Skowronek oraz Marek Chojnacki.

Uczniowie 35 Gimnazjum w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w Łodzi i zdobyli złote medale.

 

Reprezentacja 35 Gimnazjum wystąpiła w składzie:
- Dominika Cholewiak kl. 1c
- Wiktoria Gądzio kl.1c
- Patryk Rozalski kl. 2b
- Piotr Jędraszczyk kl. 2b


Poza konkursem wystartowała Wiktoria Maliszewska z kl. 1c.

 

       W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie również wypadli znakomicie, ponieważ wszyscy zakwalifikowali się do ścisłego finału.

Tytuł Mistrza Łodzi i złoty medal wywalczył Patryk Rozalski smiley

 



Tuż za podium, na IV miejscu uplasował się Piotr Jędraszczyk, natomiast Dominika Cholewiak zajęła V, a Wiktoria Gądzio VI miejsce laugh

 

       Wspaniale zaprezentowali się także nasi Licealiści, którzy zajęli II miejsce w konkursie drużynowym!


XLVII LO reprezentowali:

Klaudia Brzezińska IIA
Aleksandra Stelmarska IB
Przemysław Krzyżak IIB
Mateusz Grzelec IA


Zawodnicy rezerwowi:
Maja Rajska IIA
Roksana Rzepecka IB
Patryk Rowiński IA



W klasyfikacji indywidualnej Mateusz Grzelec zajął VII miejsce.


Gratulujemy wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

 

Piszą o nas w Dzienniku Łódzkim 11.02. 2016 r.:

 

 


       W Mistrzostwach Łodzi szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców, drużyna naszego gimnazjum wywalczyła awans do półfinału. Zespół uległ po walce, tylko drużynie SMS. 

35 Gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy 2b:
Jędraszczyk Piotr,
Jóźwiak Patryk,
Matyjasik Jan,
Modrzejewski Dawid,
Pisarkiewicz Eryk,
Rozalski Patryk, 
Stęplowski Mikołaj, 
Szeliga Mateusz, 
Trzeciak Dawid,


Gratulacje:)

Ewa Zych

 

22 stycznia 2016 odbyły się eliminacje Mistrzostw Łodzi w grach
 i zabawach klas I-IV szkół podstawowych 
„Memoriał Pawła Gozdana”

        Na zlecenie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego organizatorem tej imprezy była nasza szkoła Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 /Gimnazjum nr 35/, a zawody przeprowadzały i sędziowały Panie mgr Ewa Buchowicz, mgr Ewa Żebrowska – Zych, i mgr Teresa Libiszewska – Gozdan.

W wyniku losowania rywalizowały dzieci w dwóch grupach:

I grupa Szkoły  Podstawowe nr 12 i 199

II grupa Szkoły  Podstawowe nr  34, 79, 139

Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się Szkoły  nr 199, 34 i 139.

Zwycięzcom eliminacji gratulujemy!!!.

      Podkreślić należy, że impreza przebiegała w miłej i prawdziwie sportowej atmosferze. Dziękujemy Nauczycielom wszystkich w/w szkół, którzy przygotowali naszych milusińskich do współzawodnictwa w 16 zabawach, a zawodnikom dziękujemy za sportową walkę, w której przestrzegali zasad fair play.

Zapraszamy do obejrzenie krótkiej relacji z zawodów TV Toya 04'19'':

http://tvtoya.pl/catchuptv/show/wydarzenia_sport,2016-01-22

 

 

       W dniu 14 stycznia 2016 roku odbyła się VI edycja szkolnego Konkursu Wiedzy o Sporcie.

Najlepszą wiedzą z zakresu sportu, jego historii i zasad współzawodnictwa posiadają:

35 Gimnazjum:
I miejsce - Patryk Rozalski - kl. IIb
II miejsce - Jakub Kozłowski - kl. IIb
III miejsce - Dawid Pieśla - kl. IIId
IV miejsce - Patryk Kot - kl. IIId



XLVII Liceum Ogólnokształcące:
I miejsce - Mateusz Grzelec - kl. IA
II miejsce - Przemysław Krzyżak - kl. IIB
III miejsce - Patryk Rowiński - kl. 1A
IV miejsce - Igor Rusin - kl. IIB


Gratulujemy wyróżnionym osobom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Nauczyciele wychowania fizycznego!

 

 

       Samorząd uczniowski 35 Gimnazjum oraz klasa Id przypomina uczniom gimnazjum o zabawie:

TRENING NARCIARSKI!

Szykujesz się w ferie na narty lub snowboard? Weź udział w treningu, który przygotuje Twoje mięśnie do zimowych szaleństw! Trening odbędzie się podczas godziny wychowawczej gimnazjum 28 stycznia. Zapisy do 26 stycznia.

Zapraszamy!

 

       Zapraszamy uczniów 35 Gimnazjum oraz XLVII LO na "Trening dla dzieci i młodzieży" prowadzony przez Annę Lewandowską i jej Healthy Team, który się odbędzie 5 marca (sobota) o godzinie 11.30 w łódzkiej Atlas Arenie.

Anna Lewandowska to Absolwentka Wychowania Fizycznego na warszawskim AWF i studiów podyplomowych. Z wykształcenia menedżer sportu oraz specjalistka do spraw żywienia, certyfikowana trenerka personalna. Mistrzyni świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym, ambasadorka programu Stop zwolnieniom z WF-u. Każdego dnia motywuje tysiące fanów do tego, by zdrowo się odżywiać i czerpać przyjemność z aktywności fizycznej.

Trening dla dzieci i młodzieży z Anną Lewandowską został objęty Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana Jana Kamińskiego.

Ćwiczących obowiązuje strój sportowy (obuwie sportowe + dres/strój do WF-u). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy u p. Teresy Libiszewskiej - Gozdan, p. Ewy Zych i p. Ewy Buchowicz

Zapraszamy!!!

Szczegółowe informacje będą zamieszczone na obiektach sportowych.

 

 

Grudzień 2015

 

       Zespół naszego gimnazjum awansował do ćwierćfinału rozgrywek w Mistrzostwach Łodzi w siatkówce chłopców.
Zespół wygrał wszystkie mecze w grupie.

35 Gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy 2b w składzie:

Patryk Jóźwiak
Piotr Jędraszczyk
Dawid Trzeciak
Patryk Rozalski
Jan Matyjasik
Mateusz Szeliga
Mikołaj Stęplowski
Dawid Modrzejewski


Gratulacje:)

 

       W dniu 7 grudnia 2015r. odbyły się Wojewódzkie zawody strzeleckie "Ustrzel Gwiazdkę". 

Uczniowie naszej szkoły w składzie:

Mateusz Kurczewski IIIA
Ola Raban IIIA
Iza Augustyniak IA
Zoran Markow IA
Sandra Konieczna IIA
Katarzyna Czarnecka 3a

zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając drużynę Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która wywalczyła II miejsce.


W zawodach startowało 15 szkół z województwa łódzkiego.


W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

II miejsce Ola Raban
III miejsce Iza Augustyniak


W klasyfikacji indywidualnej chłopców:

II miejsce Mateusz Kurczewski
VII miejsce Zoran Markov


Współorganizatorami zawodów byli nauczyciele naszej szkoły:

Ewa Buchowicz
Ewa Zych
Maciej Wożniak


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy osiągniętych wyników.

Mieczysław Borowiecki
Ewa Buchowicz
Ewa Zych
Maciej Wożniak

 

 

Listopad 2015

 

       W dniu 20 listopada 2015 roku w hali UKS „Anilana” w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców.

Uczestniczyły w nim drużyny: Gimnazjum nr 2 z Łowicza, Publiczne Gimnazjum z Gomunic, Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego, Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa, Publiczne Gimnazjum z Czastar oraz Gimnazjum nr 35 z Łodzi. 

       W klasyfikacji końcowej I miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 35 pokonując w grupie Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa  17:6 oraz Gimnazjum z Czastar 30:4. W meczu finałowym drużyna pokonała Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego 17:12. 

 

Skład drużyny Gimnazjum nr 35 :

Jan Szulc

Jakub Kolasiński

Dawid Pieśla

Mariusz Pyrak

Dawid Pyrak

Krzysztof Gwadera

Jan Stolarski

Piotr Jędraszczyk

Kacper Wilczek

Adam Tomaszkiewicz

Kacper Tyliński

Łukasz Nowakowski

Damian Kabat

Dominik Zawadzki

Trenerzy – Robert Jagieła, Tomasz Morąg i Anna Jagieła.

Gratulujemy!

Uczniowie Gimnazjum nr 35 będą reprezentowali województwo łódzkie podczas finału ogólnopolskiego.

 

 

       W dniu 18 listopada 2015 roku odbyły się w naszej szkole zawody strzeleckie "Święto Niepodległości 2015".


Ponad 70 osób rywalizowało indywidualnie w konkurencji karabinu pneumatycznego 4,5 mm. 

Klasyfikacja końcowa:

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce Uliana Dublianytsia (LO MSMS)
II miejsce Mateusz Kurczewski (XLVII LO)
III miejsce Viktoria Golovata LO (MSMS)

SZKOŁY GIMNAZJALNE
I miejsce Tobiasz Dziuba (35 Gimnazjum)
I miejsce Bartosz Sowa (35 Gimnazjum)
III miejsce Małgorzata Jaworska (35 Gimnazjum)


SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce Agata Szulczyk (SP 141)
II miejsce Igor Tomczyk (SP 141)
III miejsce Kajetan Klimczak  (SP 141)

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Mieczysław Borowiecki
Ewa Żebrowska Zych
Ewa Buchowicz
Maciej Woźniak

 

 Październik 2015

 

       W Turnieju Piłki Nożnej rozegranym na naszym orliku DRUŻYNA DZIEWCZĄT GIMNAZJUM 35 zajęła I MIEJSCE w grupie eliminacyjnej, zapewniając sobie tym samym awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 19 października.

Nasze Gimnazjum reprezentowały:

- ANGIEL WANESA - 2c
- CZARNECKA KASIA - 3a
- DROŻDŻ KAROLINA - 2c
- GRABAREK GABRYSIA - 3a
- KOWALSKA NATALIA - 1c
- KOWALSKA SANDRA - 3a
- KRAUZOWICZ NATALIA - 3a
- PAPIERKOWSKA WERONIKA - 3a
- STANISZEWSKA OLA - 3a
- WIKTOR WERONIKA - 3b
- BARUCH MAJA - 3a

Ogromne brawa i gratulacje dla dziewcząt !!!
Powodzenia w FINALE !!!

Tomasz Morąg, Waldemar Zapart - organizatorzy turnieju i opiekunowie drużyny dziewcząt

 

 Wrzesień 2015

 

       Uczniowie Gimnazjum nr 35 w Łodzi wygrali Finał Wojewódzki Orlikowej ligi mistrzów - "Łódzkie gra w ręczną" chłopców  szkół gimnazjalnych.

       Zawody odbyły się w Wieluniu w dniu 26 września 2015. Zespół prowadzony przez Annę Jagieła i Roberta Jagieła wygrał wszystkie mecze. Gimnazjum 35 wygrało z Gimnazjum ze Rzgowa 17-2. W drugim meczu pokonało Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim 17-10. W trzecim meczu rozgromiło gospodarzy turnieju, Gimnazjum nr 1 w Wieluniu 21-12.

Drużyna Gimnazjum nr 35 wystąpiła w składzie:

  • Damian Kabat
  • Dominik Zawadzki - bramkarze,
  • Janek Szulc
  • Kuba Kolański
  •  Dawid Pieśla
  • Janek Stolarski
  • Kacper Wilczek
  • Dawid Nogala
  • Adam Tomaszkiewicz
  • Szymon Pawlak
  • Olek Ciszewski
  • Łukasz Nowakowski
  • Janek Frąckiewicz
  • Mateusz Wroniszewski
  • Kacper Tyliński

Gratulacje!!!     

 

 

 

       W dniu 21 września, uczennice klasy 1A naszego liceum wybrały się do hali Parkowa przy ul. Małachowskiego na zajęcia, które prowadziła Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak

       Oprócz Otylii Jędrzejczak udział wzięły inne Mistrzynie: pływaczka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, szpadzistka Danuta Dmowska-Andrzejuk, pięcioboistka Marlena Żołnowska, mistrzyni świata w karate tradycyjnym Katrin Kargbo, siatkarki Małgorzata Niemczyk i koszykarka Elżbieta Nowak.

       Lekcja wychowania fizycznego dla kobiet "Mistrzynie w Szkołach", organizowana była w ramach obchodów 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, na czele którego stoi właśnie Otylia i miała  na celu mobilizację dziewcząt do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego oraz promocję aktywnego trybu życia. 

 

 

 

Link do artykułów prasowych:

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,18865924,mistrzynie-na-wf-w-lodzi-wsrod-nich-otylia-jedrzejczak.html

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/8170762,otylia-jedrzejczak-prowadzila-w-lodzi-lekcje-wychowania-fizycznego-zdjecia,id,t.html

http://zyjesz.pl/2015/09/mistrzynie-w-szkolach-aktywnosc-fizyczna-ponad-wszystko/

oraz TV Toya: http://tvtoya.pl/catchuptv/show/wydarzenia_sport 03'13

 

       Podczas szóstej edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera RP zorganizowanego na boiskach ZSO nr 8, w eliminacjach gminnych reprezentacje naszego Gimnazjum 35 dziewcząt i chłopców wywalczyły 1 miejsca i tym samym zapewniły sobie awans do drugiej rundy turnieju- eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 24.09. również na naszym orliku.

Naszą szkołę reprezentowali:

  • PATRYCJA ŁEBZUCH -1b
  • NATALIA KACZMAREK -1a
  • MARTA BARANOWSKA -1a
  • EMILIA ZATORSKA -1a
  • MARTYNA BIT -1a
  • NATALIA KOWALSKA -1c 

 

oraz

  • WIKTOR CHARĘDZIAK -1c
  • DAWID ZAJĄC -1c 
  • MAKSYM YAROVY -1c
  • BARTOSZ PISKORZ -1c
  • KAMIL LIPSKI -1c
  • ALAN GRUSZCZYŃSKI -1c
  • ZENOBIUSZ KOŁKOWSKI -uczeń MSMS
  • WŁADYSŁAW WASILUK -uczeń MSMS

 

       Dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju za zaangażowanie i wspaniałą walkę na boisku oraz życzę powodzenia w dalszej fazie turnieju!

Organizator eliminacji gminnych oraz opiekun zespołów - W. Zapart

 

Wiadomości

Kontakt

  • XLVII Liceum Ogólnokształcące - Gimnazjum Nr 35 - ZSO im. Stanisława Staszica
    92-538 Łódź, ul. Czernika 1/3
  • tel/fax(42) 673-86-83
    tel.(42) 673-72-07

Galeria zdjęć