• Aktualizacja danych

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • NOWA STRONA SZKOŁY

    Aktualne oficjalne strony naszej szkoły to:

    Ginazjum 35 w Łodzi - www.35gim.zso8.pl

    XLVII Liceum Ogólnokształcace w Łodzi - www.47lo.zso8.pl

     

  • GIMNAZJUM nr 35 - WYDARZENIA, SUKCESY, GRATULACJE.

    2015-16.

    19.06.

    W dniach 17-19.06.2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Finale Pucharu ZPRP w piłce ręcznej młodzików. W Kielcach zajęliśmy I miejsce - wygrywając z Kielcami 24:13(11:9), Gorzowem Wlkp. 28:10 (15:4) i Warszawą 19:12(11:3).
    W meczu półfinałowym pokonaliśmy zespół z Białej Podlaskiej 31:13 (15:5), a w finale ponownie wygraliśmy z Warszawą 27:18 (13:9).

    Mamy ZŁOTY MEDAL Pucharu Polski w piłce ręcznej młodzików.!!!!!

    Brawa dla chłopaków za walkę i determinację do końca. Gratulacje dla UKS ANILANA za historyczny sukces.

    I miejsce w POLSCE wywalczyli - E.Pisarkiewicz, M.Stęplowski, J.Matyjasik, J. Kozłowski, M. Szeliga, D.Trzeciak, P. Rozalski, P.Jędraszczyk, D.Werner, P. Szewczyk, A.Bauer, K. Czech, J.Szczepaniak, D.Modrzejewski - klasa IIb, D. Jakubiec - Id oraz K. Kraska (Gim.21)

    Trenerzy - p.Adam Jędraszczyk i p.Michał Matyjasik

    14.06. 

    Natalia Kulig - uczennica klasy 2c - powołana do kadry na Mistrzostwa Europy Juniorek w gimnastyce artystycznej w Izraelu. Kibicujemy !.

    13.06.

    Na strzelnicy KS. Dziesiątka LOK Łódź, odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2016. 

    Uczniowie ZSO Nr 8 zajęli czołowe lokaty, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej.

    W gronie gimnazjalistów II miejsce zajęła Kasia Czarnecka z kl. 3a, V miejsce - Bartosz Sowa 3a, a VI miejsce Aleksandra Staniszewska 3a.

    W klasyfikacji drużynowej najlepsze w swoich kategoriach okazało się  35 Gimnazjum i zajęło I miejsce.

    Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy w przyszłym roku kolejnych sukcesów.

    Nauczyciele:

    Mieczysław Borowiecki
    Ewa Buchowicz

    29.05.

    W dniach 27-29.05.2016r zawodnicy naszego gimnazjum i UKS Anilana  brali udział w 1/2 finału Pucharu Prezesa ZPRP w piłce ręcznej młodzików.
    W Legnicy zajęliśmy I miejsce - wygrywając z Chorzowem 32:17 (14:7), Głogowem 22:21 (11:10) i Legnicą 28:17 (14:9).
    Mamy awans do FINAŁÓW. 
    Brawa dla chłopaków za walkę i determinację do końca.

    I miejsce i awans wywalczyli - D.Jakubiec , E. Pisarkiewicz, M.Stęplowski, J.Matyjasik, J. Kozłowski, M. Szeliga, D.Trzeciak, P. Rozalski, P.Jędraszczyk, D.Werner, P. Szewczyk, A.Bauer,K. Czech, J.Szczepaniak, D.Modrzejewski, K. Kraska.
    Trenerzy - p.Adam Jędraszczyk i p.Michał Matyjasik.

    http://www.uksanilana.pl/pl/mamy_final_a_to_jeszcze_nie_koniec.html

    18.05.

     Odbyło się uroczyste podsumowanie trzyetapowego konkursu "Matematyczne wędrówki po Łodzi". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIa i IIb.
    1. Piotr Jędraszczyk kl. IIb
    2. Adrian Kaczmarek kl. IIb
    3. Jaku Kozłowski kl. IIb
    4. Jakub Lesiak IIb
    5. Tomasz Łysiak-Palmąka kl. IIb
    6. Jan Matyjasik kl. IIb
    7. Patryk Rozalski kl. IIb
    8. Piotr Szewczyk kl. IIb
    9. Jakub Siuta kl. IIa
    10. Norbert Śmiechowicz kl. IIa
    11. Marta Sobogne kl. IIa
    12. Paweł Supernat kl. IIa
    Tytuł Finalisty konkursu zdobyły drużyny:
    1. Piotr Jędraszczyk i Patryk Rozalski
    2. Jakub Siuta i Norbert Śmiechowicz 
    Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!
    N-le matematyki.

    16.05.

    W dniach 13-15.05.2016r uczniowie naszej szkoły brali udział w 1/4 finału Pucharu Prezesa ZPRP w piłce ręcznej młodzików. W Legnicy zajęliśmy III miejsce ( przegrywając z Opolem, Legnicą i wygrywając z Chorzowem), a w Łodzi I miejsce - wygrywając z Zawadzkimi, Zawierciem i Głogowem. 
    Mamy awans do półfinałów. Brawa dla chłopaków za walkę i determinację do końca.

    III miejsce - Mrozowski A. i Stala P. klasa Ib oraz A. Kaczmarek, A. Owczarek, P. Jóźwiak, K Matecki, G. Kruszyński, N. Kulczykowski, M Pel, M. Czechowski, T. Łysiak-Palmąka, E. Wróbel, J.Lesiak, A. Doniecki,D. Wieczorek - klasa IIb.
    Trenerzy - p.Anna Jędraszczyk i p.Kacper Żuk

    I miejsce i awans - D.Jakubiec - Ib oraz E. Pisarkiewicz, M.Stęplowski, J.Matyjasik, J. Kozłowski, M. Szeliga, D.Trzeciak, P. Rozalski, P.Jędraszczyk, D.Werner, P. Szewczyk, A.Bauer, J.Szczepaniak, D.Modrzejewski - klasa IIb 
    Trenerzy - p.Adam Jędraszczyk i p.Michał Matyjasik

    Gratulacje !!!

    15.04.

    Jakub Karbowiak z klasy 2 a naszego gimnazjum zdobył III miejsce w pozaszkolnym konkursie organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pod hasłem FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE I PRZEMIANY CHEMICZNEJ. nauczyciel - p. J.Cichońska.

    14.04.

    Jesteśmy w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików
    W dniu 10.04.2016r. rozegraliśmy w lidze młodzika kolejne spotkanie rundy finałowej. 
    UKS Anilana I ŁODŹ grała u siebie z ChKSem I Łódź. Mecz zakończył się wygraną zespołu Anilany 27:12 (14:3)
    Bramki zdobyli:
    UKS Anilana I ŁODŹ - Piotr Jędraszczyk -8 , Jan Matyjasik -3, Jakub Szczepaniak - 2, Konrad Czech -0, Damian Werner - 4, Piotr Szewczyk -1, Dawid Trzeciak -2, Mateusz Szeliga -3, Patryk Rozalski-4.
    Dzięki tej wygranej dwa nasze zespoły UKS Anilana I Łódź i UKS Anilana IV jadą na Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodzików. 
    Zawodnicy obydwu zespołów są uczniami klasy 2b w Gimnazjum nr 35 w Łodzi. 
    WIECZOREK DAWID
    WRÓBEL EMIL
    JÓŹWIAK PATRYK
    KACZMAREK ADRIAN
    LESIAK KACPER
    MATECKI KRZYSZTOF
    KRUSZYŃSKI GRZEGORZ
    OWCZAREK ADAM
    ŁYSIAK-PALMĄKA TOMASZ
    LESIAK JAKUB
    DONIECKI ANTONI
    CZECHOWSKI MIKOŁAJ
    PEL MATEUSZ
    KULCZYKOWSKI NIKOLAS
    MODRZEJEWSKI DAWID 
    SZEWCZYK PIOTR
    PISARKIEWICZ ERYK
    STĘPLOWSKI MIKOŁAJ
    BAUER ARTUR 
    WALISZEK ALAN
    MATYJASIK JAN
    WERNER DAMIAN
    ROZALSKI PATRYK
    CZECH KONRAD
    SZCZEPANIAK JAKUB
    KOZŁOWSKI JAKUB
    SZELIGA MATEUSZ
    JĘDRASZCZYK PIOTR
    TRZECIAK DAWID
    Gratulujemy wygranej- trenerzy
    Anna Jędraszczyk, 
    Michał Matyjasik, 
    Adam Jędraszczyk

    Marzec.

    17.03.

    Zdjęcie Artura Poteraja z kl. 2 a zajęło III miejsce w II edycji konkursu fotograficznego pt. "Atmosfera i Hydrosfera - pejzaż, zjawisko, żywioł" w kategorii ODKRYCIE ROKU, organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu UŁ oraz Polskie Towarzystwo Geofizyczne Oddział Łódzki. Fotografia przedstawiała "Chmury nad Badacsony".Nauczyciel:Joanna Cichońska.

    10.03.

    Uczennica klasy 3b Milena Styss zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego InfoSukces, którego organizatorem jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki,Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.Nauczyciel: p.Ewa Buchowicz.

    Anastasiia Prydvorova /2a/ została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego, organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kuratorium Oświaty.Nauczyciel - p. Kamil Dyjankiewicz. Gratulacje.

    Luty.

    8 - 12. 02.

    Najlepsi angliści naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach językowych i kulturowych prowadzonych przez gości z Indii i Pakistanu.

    Styczeń.

    30.01.

    15. już bal gimnazjalny.

    27.01.

     Finał Konkursu Wiedzy o Sporcie pod patronatem Małgorzaty Niemczyk - Posłanki na Sejm RP oraz Jana Kamińskiego - Łódzkiego Kuratora Oświaty. 
    Konkurs został przeprowadzony przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w auli Społecznej Akademii Nauk.
    Wiedza uczestników oceniana była przez jurorów w składzie: Marek Łopiński, Andrzej Skowronek oraz Marek Chojnacki.
    Uczniowie 35 Gimnazjum w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w Łodzi i zdobyli złote medale.
    Reprezentacja 35 Gimnazjum wystąpiła w składzie:
    - Dominika Cholewiak kl. 1c
    - Wiktoria Gądzio kl.1c
    - Patryk Rozalski kl. 2b
    - Piotr Jędraszczyk kl. 2b
    Poza konkursem wystartowała Wiktoria Maliszewska z kl. 1c.
    W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie również wypadli znakomicie, ponieważ wszyscy zakwalifikowali się do ścisłego finału.
    Tytuł Mistrza Łodzi i złoty medal wywalczył Patryk Rozalski! 
    Tuż za podium, na IV miejscu uplasował się Piotr Jędraszczyk, natomiast Dominika Cholewiak zajęła V, a Wiktoria Gądzio VI miejsce!
    Gratulujemy wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Nauczyciel: p. Ewa Buchowicz.

    10.01.

    Grała u nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

    Grudzień.

    20.11.

    W dniu 20 listopada 2015 roku w hali UKS „Anilana” w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Uczestniczyły w nim drużyny: Gimnazjum nr 2 z Łowicza, Publiczne Gimnazjum z Gomunic, Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego, Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa, Publiczne Gimnazjum z Czastar oraz Gimnazjum nr 35 z Łodzi. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 35 pokonując w grupie Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa  17 : 6 oraz Gimnazjum z Czastar 30 : 4. W meczu finałowym drużyna pokonała Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego 17 : 12. Skład drużyny Gimnazjum nr 35 – Jan Szulc, Jakub Kolasiński, Dawid Pieśla, Mariusz Pyrak, Dawid Pyrak, Krzysztof Gwadera, Jan Stolarski, Piotr Jędraszczyk, Kacper Wilczek, Adam Tomaszkiewicz, Kacper Tyliński, Łukasz Nowakowski, Damian Kabat, Dominik Zawadzki;  Trenerzy – Robert Jagieła, Tomasz Morąg i Anna Jagieła.  Gratulujemy! Uczniowie Gimnazjum nr 35 będą reprezentowali województwo łódzkie podczas finału ogólnopolskiego

    2.11.

     Rozpoczęliśmy rozgrywki  tunieju gier komputerowych. Organizator  p.prof. Adam Marcinkowski.

    Październik.

    24.10.

    Uczestniczyliśmy w EUROPEJSKIM TYGODNIU ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI, organizując zajęcia, prezentacje, wystawy dla uczniów, rodziców. Koordynator p.prof. Hanna Karska - Buczek.

    23.10.

    Tradycyjne otrzęsiny uczniów klas I naszego gimnazjum. Koordynator p.prof. Marcin Augustyniak i klasa II a.

    Wrzesień.

    Uczniowie Gimnazjum nr 35 w Łodzi wygrali Finał Wojewódzki Orlikowej ligi mistrzów - "Łódzkie gra w ręczną" chłopców szkół gimnazjalnych. Zawody odbyły się w Wieluniu w dniu 26 września 2015. Zespół prowadzony przez Annę Jagieła i Roberta Jagieła wygrał wszystkie mecze. Gimnazjum 35 wygrało z Gimnazjum ze Rzgowa 17-2. W drugim meczu pokonało Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim 17-10. W trzecim meczu rozgromiło gospodarzy turnieju, Gimnazjum nr 1 w Wieluniu 21-12. Drużyna Gimnazjum nr 35 wystąpiła w składzie: Damian Kabat i Dominik Zawadzki - bramkarze, Janek Szulc, Kuba Kolański, Dawid Pieśla, Janek Stolarski, Kacper Wilczek, Dawid Nogala, Adam Tomaszkiewicz, Szymon Pawlak, Olek Ciszewski, Łukasz Nowakowski, Janek Frąckiewicz, Mateusz Wroniszewski i Kacper Tyliński.
    Gratulacje !!!

    *

    Podczas szóstej edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera RP zorganizowanego na boiskach ZSO nr 8, w eliminacjach gminnych reprezentacje naszego Gimnazjum dziewcząt i chłopców wywalczyły 1. miejsca i tym samym zapewniły sobie awans do drugiej rundy turnieju- eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 24.09. również na naszym orliku.
    Naszą szkołę reprezentowali:
    PATRYCJA ŁEBZUCH -1b
    NATALIA KACZMAREK -1a
    MARTA BARANOWSKA -1a
    EMILIA ZATORSKA -1a
    MARTYNA BIT -1a
    NATALIA KOWALSKA -1c 
    oraz
    WIKTOR CHARĘDZIAK -1c
    DAWID ZAJĄC -1c 
    MAKSYM YAROVY -1c
    BARTOSZ PISKORZ -1c
    KAMIL LIPSKI -1c
    ALAN GRUSZCZYŃSKI -1c
    ZENOBIUSZ KOŁKOWSKI -uczeń MSMS
    WŁADYSŁAW WASILUK -uczeń MSMS

    *

    Zostaliśmy zakwalifikowani do programu "Mistrzowie kodowania" !

    Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” oraz stowarzyszeniem „Dobra Edukacja” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP. Został on objęty prestiżowymi patronatami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki oraz patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Pawła Orłowskiego. Mistrzowie Kodowania są wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Więcej na www.mistrzowiekodowania.pl oraz na Facebook/MistrzowieKodowania.

    2014-15.

    Czerwiec.

    Reprezentacja naszego gimnajum zdobyła IV miejsce w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej LOK KS Dziesiątka !!! Pokonały nas tylko szkoły ponadgimnazjalne, w tym nasze XLVII LO, które zajęło I miejsce.

    II m. indywidualnie zajęła Katarzyna Czarniecka !

    Nauczyciele: p.Mieczysław Borowiecki, p.Ewa Buchowicz, p.Ewa Żebrowska - Zych.

    *

               W dniach 08 - 12 czerwca 2015 r. Oddział Lokalny AIESEC Łódź przeprowadził    w naszej szkole warsztaty "Become Active". Studenci pochodzący z różnych krajów świata  prowadzili w języku angielskim zajęcia wychowania fizycznego oraz warsztaty zdrowego stylu życia.

    Maj.

    28 maja 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Łodzi w petanque /bule/. Startowało 30 łódzkich szkół,  w tym 60 zespołów ze szkół podstawowych,gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIa Gimnazjum: Katarzyna Czarnecka, Gabriela Grabarek , Małgorzata Jaworska, z klasy I a:  Adam Miszczak, Artur Poteraj, Norbert Śmiechowicz, Marcel  Zemła.

    Uczniowie klasy I a zajęli III miejsce uzyskując brązowy medal /statuetka i dyplom/ .             

    Wychowawca p. Marcin Augustyniak.
    Nauczyciele wychowania fizycznego:
    Teresa Libiszewska-Gozdan i Marek Sławiński.

    *

    Kolejny sukces uczniów klasy 2d 35gimnazjum! Uczniowie naszej szkoły, zawodnicy UKS ANILANA Łódź, awansowali do finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w kategorii młodzików. W rozgrywkach ligi młodzików województwa łódzkiego wygrali wszystkie 18 meczy.

    W turnieju półfinałowym rozgrywanym od 15 do 17 maja w Zabrzu zajęli II miejsce i awansowali do finałów.

           Królem strzelców turnieju został zawodnik Anilany, zdobywca 36 bramek, Janek Stolarski.

          Trenerami zespołu są Anna Jagieła i Robert Jagieła.

     

    Zespół UKS ANILANA występował w składzie:

    Mikołaj Firlej, Damian Kabat - bramkarze

    Janek Szulc, Kuba Kolański, Dawid Pieśla,  Mariusz Pyrak, Dawid Pyrak, Krzysztof Gwadera, Janek Stolarski, Patryk Kot, Kacper Wilczek,  Dawid Nogala, Adam Tomaszkiewicz, Damian Garnys, Szymon Pawlak, Olek Ciszewski,  Łukasz Nowakowski, Janek Frąckiewicz, Mateusz Wroniszewski, Kacper Tyliński.

    *

     W ostatnim dniu Półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików w Legnicy (10.05.2015) nasz zespół UKS ANILANY III ŁÓDŹ (uczniowie klasy Ib sportowej 35 Gimnazjum - ROCZNIK 2001 ) zmierzył się z drużyną KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem łodzian 32:29.
    Dzięki wygranej z zespołem z Zawiercia zdobyliśmy III miejsce i wróciliśmy z brązowymi medalami z Półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików.

    W naszej drużynie wystąpili:

    ERYK PISARKIEWICZ, MIKOŁAJ STĘPLOWSKI, PIOTR JĘDRASZCZYK, JAN MATYJASIK , PATRYKA ROZALSKI, JAKUB SZCZEPANIAK, JAKUB KOZŁOWSKI,  JAKUB LESIAK, DAMIAN WERNER, DAWID TRZECIAK, ADRIAN KACZMAREK, PATRYK JÓŹWIAK, DAWID MODRZEJEWSKI, KONRAD CZECH, MATEUSZ SZELIGA.

    Nauczyciele – trenerzy: Anna Jędraszczyk, Adam Jędraszczyk.

    *

        W dniach 25 - 27 maja na naszym Orliku odbyły się, rozpoczynające w całym kraju, Eliminacje Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej.
        W kategorii wiekowej 2000/01/02 reprezentacja 35 GIMNAZJUM zajęła I miejsce (2000) oraz III miejsce (2001).

    Drużyna chłopców z rocznika 2000 wygrywając turniej zapewniła sobie awans do Finału Polski, który odbędzie się 24 pażdziernika w Krakowie.

     35 Gimnazjum z rocznika 2000 reprezentowali:

    MICHAŁ STRADZA, ADAM GRZYWA, DANIEL WITEK,

    BŁAŻEJ PRASNOWSKI - zdobywca tytułu najlepszego bramkarza turnieju,

    PATRYK GOLIDEROWICZ, ADAM BAKALARZ, RAFAŁ MICHALSKI, MARCIN

    WIECZOREK, DANIEL KOWALSKI, MACIEJ LISEK.

    Nauczyciel – trener p. Waldemar Zapart.

     Kwiecień.

        Uczniowie naszego Gimnazjum zdobyli mistrzostwo województwa w piłce ręcznej w Tomaszowie Mazowieckim.
    W turnieju wzięło udział 6 najlepszych zespołów z naszego województwa.

    Skład Mistrzów Województwa:

    Patryk Bara, Patryk Goderski, Szymon Traczyk, Szymon Krajewski, Damian Kołuda, Artur Pieśla, Piotr Pyciak, Dawid Majewski, Andrzej Rutkowski, Mateusz Kaźmierski, Paweł Świderek, Łukasz Gnat, Eryk Pisarkiewicz, Konrad Czech

    Trener: p. Tomasz Morąg.

    15.04.2015.

    Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego. Laureatką została uczennica klasy II b Natalia Goltsewa. Nauczyciel p. Kamil Dyjankiewicz.

    Marzec.

     Uczniowie naszego gimnazjum zajęli III miejsce w turnieju tenisa stołowego,
    który odbył się w czwartek 19.03.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi.

    Szkołę reprezentowali:
    Artur Poteraj 1a
    Gabriel Stypułkowski 2a
    Mikołaj Malong 2a

    Opiekun: p. Teresa Libiszewska – Gozdan

    18.03.

    Warsztaty anglojęzyczne "Easter Time Fun and Games" dla klas 1 a i 1b. Opiekun p. Katarzyna Sławińska.

    Styczeń .

    28 stycznia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Sporcie pod patronatem p. Poseł Małgorzaty Niemczyk oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty p. Jana Kamińskiego. 
    W klasyfikacji drużynowej reprezentacja 35 Gimnazjum zajęła III miejsce w Łodzi.

    Naszą szkołę reprezentowali:
    - Roksana Rzepecka - 3b, Aleksandra Stelmarska - 3b, Mateusz Grzelec - 3c
    - Dawid Pieśla - 2d

    W klasyfikacji indywidualnej Mateusz Grzelec zajął I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Łodzi.

     

    Grudzień.

     Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w rozgrywkach Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag, zajmując wysokie IV miejsce.

    Skład naszej reprezentacji:

    Łukasz Czekierda, Tomasz Dankowski, Mateusz Hajduk, Damian Kukulski, Bartosz Kwiatkowski

    Dawid Libera, Piotr Pawlak, Piotr Stefański, Angelika Dulas, Aleksandra Stelmarska

           Opiekun: Ewa Buchowicz

    *

    9 grudnia odbyło się spotkanie z p. Marcinem Prusem - mistrzem siatkówki, ambasadorem

    ogólnopolskiego projektu Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w którym bierzemy udział.

    *

    1 grudnia miała miejsce uroczysta inauguracja Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w naszym gimnazjum w obecności ambasadorów akademii p. poseł Małgorzaty Niemczyk i p. Marcina Prusa. Akces do programu zgłosiły Szkoły Podstawowe Nr: 4, 34, 114, 141, 193, 199, 202, 205. Młodym sportowcom życzymy wielu sukcesów.

    Listopad.

       12.11.2014 uczniowie 35 Gimnazjum zdobyli złoty medal w Mistrzostwach Łodzi                 w Piłce Ręcznej. Mistrz Łodzi będzie reprezentował naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim.

    Skład zespołu:
    1. Andrzej Rutkowski
    2. Patrzyk Chrzanowski 
    3. Dawid Majewski
    4. Piotr Pyciak
    5. Szymon Krajewski
    6. Szymon Traczyk
    7. Stanisław Krzciuk 
    8. Artur Pieśla 
    9. Patryk Goderski
    10. Patryk Bara
    11. Cezary Hanczak
    12. Łukasz Gnat
    13. Damian Kołuda 
    14. Mateusz Kaźmierski
    15. Maciej Lewandowski
    16. Krzysztof Jędrzejczak
    17. Paweł Świderek

           Nasi uczniowie również  reprezentują naszą szkołę w Kadrze Makroregionu (cztery województwa). Z 64 osób wybranych na konsultację do następnej fazy zostało wybranych tylko 24 osoby. Z naszej szkoły zakwalifikowali się następujący uczniowie/zawodnicy:

    1. Patryk Bara
    2. Szymon Krajewski
    3. Patryk Chrzanowski
    4. Andrzej Rutkowski 
    5. Paweł Świderek

    Trener: Tomasz Morąg.

     

    *

    9.11.2014 roku w hali Anilany odbył się ogólnopolski turniej piłki ręcznej młodzików                       (chłopcy z klasy 1b) - XI Memoriał Waldka Hyżego

    Tabela Końcowa Memoriału:
    I UKS Anilana I Łódź
    II KS Ułan Bydgoszcz
    III KS Vive Tauron Kielce
    IV UKS Anilana II Łódź
    V MUKS Czarni Regimin
    VI KS Azoty Puławy

    W drużynie Anilany II nagrodami rzeczowymi zostali wyróżnieni: Mateusz Pel, Patryk Jóźwiak, Dawid Trzeciak oraz Emil Wróbel.
    Wsród zwycięskiego zespołu Anilany I nagrody otrzymali Piotr Jędraszczyk, Damian Werner, Patryk Różalski.

    Nasi zawodnicy zostali też docenieni zdobywając najważniejsze wyróżnienia indywidualne XI Memoriału Waldka Hyżego:
    Najskuteczniejszy zawodnik Franciszek Kasiorek (KS UŁAN BYDGOSZCZ)
    Najlepszy zawodnik Konrad Czech (UKS ANILANA I ŁÓDŹ)
    Najlepszy bramkarz Eryk Pisarkiewicz (UKS ANILANA I ŁÓDŹ)

    Trenerzy: Anna Jędraszczyk, Michał Matyjasik, Adam Jędraszczyk

    *

    W poniedziałek 3 listopada zainaugurowaliśmy zajęcia w nowej /drugiej już/ strzelnicy szkolnej. W ten sposób rozwijamy naszą bazę sportową zgodnie z zainteresowaniami uczniów i potrzebami szkoły.

    Wrzesień.

      27.09 odbył się Wojewódzki Finał Orlikowej Ligi Mistrzów piłki ręcznej                                         w Konstantynowie Łódzkim.
    Nasza szkoła zajęła w tym turnieju I miejsce pokonując bez większych problemów                     w półfinale szkołę z Konstantynowa a w finale po emocjonującym meczu wygraliśmy ze szkołą z Tomaszowa Mazowieckiego.

    Skład zespołu:
    1.Bara Patryk
    2.Chrzanowski Patryk
    3.Goderski Patryk
    4.Traczyk Szymon
    5.Krajewski Szymon
    6.Rutkowski Andrzej
    7.Kołuda Damian
    8.Pyciak Piotr
    9.Świderek Paweł 
    10.Stolarski Jan

    Opiekun: Tomasz Morąg

    *

     Reprezentacja naszego gimnazjum (12 dziewcząt z programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych), pod opieką p. Doroty Podkowskiej i Joanny Wiszniewskiej brała udział                         w uroczystościach otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn i kibicowała Reprezentacji w Meczu Polska - Serbia.

    *

     9 września na naszych obiektach sportowych odbył się po raz piąty Turniej Orlika                       o Puchar Premiera Donalda Tuska w Piłce Nożnej, w którym wzięło udział 18 zespołów.

    Nasze Gimnazjum reprezentowały 2 drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców starszych. 
    Nasi uczniowie wywalczyli II miejsce, uczennice - III miejsce w grupach eliminacji gminnych.

    35 Gimnazjum reprezentowali:

    Drużyna dziewcząt:

    - MARTA WIKTOR
    - SANDRA SZYPSZAK
    - KAROLINA DROŻDŻ
    - WIKTORIA KOŁODZIEJCZYK
    - LIWIA ZALEWSKA
    - ANNA DAŁEK
    - ANGELIKA ARKUSZEWSKA
    - WIKTORIA PIETRZAK
    - PAULINA MARKOWSKA

    Drużyna chłopców:

    - DAWID BORS
    - KACPER KAPICA
    - KRYSTIAN KACZOROWSKI
    - KACPER TOMCZAK
    - JAKUB SZUMIGAJ
    - FILIP KAMIŃSKI
    - PATRYK KWACZYŃSKI
    - DAMIAN ZAGAJEWSKI
    - WOJCIECH KACZMARKIEWICZ
    - SYLWESTER KACPRZAK

    Opiekunowie: Waldemar Zapart, Marek Sławiński.

    2013-2014.

    Czerwiec.

     W sobotę i niedzielę (7-8 czerwca) na naszych obiektach sportowych odbył się Finał Makroregionalny (woj. łódzkiego oraz śląskiego) Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki- Basketmania 2014, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców. Podczas niedzielnych zawodów nasze Gimnazjum 35 reprezentowały:

    JULIA JANKOWSKA - 2e
    ROKSANA RZEPECKA - 2b
    ALEKSANDRA STELMARSKA - 2b
    PAULA KACPRZAK - 2e
    KASANDRA WACHOWICZ - 2e
    KATARZYNA ZAWISZA - 2e
    GABRIELA GRABAREK - 1a

         Dziewczęta dzielnie walczyły w upale z doświadczonymi rywalkami uprawiającymi na co dzień koszykówkę i po bardzo trudnych meczach wywalczyły VI miejsce w Finale Makroregionalnym.
    Współorganizator Basketmanii 2014 i opiekun drużyny 35G - W. Zapart

    *

    W dniu 2 czerwca na Orliku przy ZSO Nr 8, zorganizowano Mistrzostwa 35 Gimnazjum    w piłce nożnej. Klasyfikacja końcowa:

    Pierwsze klasy gimnazjum:
    1c skład 1 - I miejsce
    1e - II miejsce
    1d - III miejsce

    Drugie klasy gimnazjum:
    2c - I miejsce
    2b - II miejsce
    2d - III miejsce

    Trzecie klasy gimnazjum:
    3b skład 1 - I miejsce
    3c - II miejsce
    3b skład 2 - III miejsce

    Maj.

    Kwiecień.

     W dniu 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły awansowali do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej.

    Półfinały odbędą się w Łodzi na hali Anilany Łódź ul. Sobolowa 1 w dniach 9-11.05.2014.

    Skład zespołu "UKS ANILANA"
    1.Krajewski Szymon
    2.Bara Patryk
    3.Goderski Patryk
    4.Traczyk Szymon
    5.Hanczak Cezary
    6.Kaźmierski Mateusz
    7.Pieśla Artur
    8.Krzciuk Stanisław
    9.Majewski Dawid
    10.Chrzanowski Patryk
    11.Rutkowski Andrzej
    12.Gnat Łukasz
    13.Lewandowski Maciej
    14.Kołuda Damian
    15.Świderek Paweł 
    16.Jędrzejczyk Krzysztof
    17.Pyciak Piotr

    Trener: Tomasz Morąg

    Marzec.

    24 marca siatkarki 35 Gimnazjum i projektu S.O.S:

    Ewa Rajkowska - 1e
    Julia Jankowska - 2e
    Dominika Drożdż - 2e
    Kamila Kosmala - 2e
    Dorota Waleszczyńska - 2e
    Roksana Rzepecka - 2b
    Aleksandra Stelmarska - 2b
    Angelika Nowak vel Nowakowska - 3a

           wygrały w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych, zorganizowanym przez naszą szkołę i zdobyły Puchar Dyrektora XLVII LO.

    Trenerzy: Dorota Podkowska, Maciej Woźniak.

    Luty.

    Styczeń.

    15 stycznia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Sporcie pod patronatem Małgorzaty Niemczyk - Posłanki na Sejm RP oraz Jana Kamińskiego - Łódzkiego Kuratora Oświaty. 
    Konkurs został przeprowadzony przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w auli Społecznej Akademii Nauk.
    Wiedza uczestników oceniana była przez jurorów w składzie: Marek Łopiński, Andrzej Skowronek oraz Marek Chojnicki. Gościem była Pani Poseł Małgorzata Niemczyk.

           Uczniowie 35 Gimnazjum w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce i zdobyli

    złote medale!!!
     Reprezentancja 35 Gimnazjum wystąpiła w składzie:
    Ewa Rajkowska kl. 1e
    Karolina Barylska kl. 2a
    Mateusz Grzelec kl.2c
    Dawid Pieśla kl. 1e

    W klasyfikacji indywidualnej Mateusz Grzelec zajął IV miejsce, natomiast Dawid Pieśla był VI.
     Opiekun: Ewa Buchowicz

    Grudzień.

    7 grudnia MUKS WIDZEW zorganizował w naszej szkole I Międzynarodowy Turniej                    w Gimnastyce Artystycznej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Uczennica 35 Gimnazjum z kl.3a, Mariola Dubiel zajęła IV miejsce.

    *

    6 grudnia 2013 r. odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Sporcie.

    Ewa Żebrowska - Zych, Ewa Buchowicz oraz Jacek Galicki, informują, że najwyższą ilość punktów uzyskali następujący uczestnicy:

    Gimnazjum.
    1. Dawid Pieśla uczeń klasy Ie
    2. Mateusz Grzelec uczeń klasy IIc
    3. Karolina Brylska uczennica klasy IIa
    4. Ewa Rajkowska uczennica klasy Ie

    Listopad.

    23 - 24 listopada 2013 r. odbył się XXXII Międzynarodowy Turniej Gimnastyki ​Artystycznej o puchar Burmistrza Brzegu Dolnego. Uczennica naszego Gimnazjum,  zawodniczka MUKS Widzew Mariola Dubiel zajęła wysokie IV miejsce !!

    Październik.

    Wrzesień.

    Uczniowie Gimnazjum 35 reprezentowali nas w Ogólnopolskim Finale BASKETMANII 2013, rozgrywanym 27-29 września w Bydgoszczy. Podjęli walkę z bardzo mocnymi drużynami, mającymi w swoich składach często zawodników uprawiających koszykówkę w klasach sportowych, klubach, reprezentujacych kadrę poszczególnych miast, województw a nawet kraju w swojej kategorii wiekowej. Nasi chłopcy podczas Turnieju Finałowego uzyskali 8 miejsce w Polsce.                                                                                                     Skład zespołu Gimnazjum 35 stanowili:
    PIOTR PAWLAK 2c - kapitan zespołu;
    TOMASZ DANKOWSKI 2c
     DAWID LIBERA 2c
    MATEUSZ GRZELEC 2c
    DAWID WYKRĘTOWICZ 1b
    MICHAŁ STRADZA 1c
    MICHAŁ FIUCZEK 1c
    ADAM GRZYWA 1c
    Dziękuję i gratuluję udziału w Finale Polski - Waldemar Zapart.

    *

     W dniach 20 - 22 września 2013 r.  - uczennica kl. 3a  35 Gimnazjum - Mariola Dubiel wzięła udział w zawodach BOSNIA AND HERZEGOVINA 3. INTERBATIONAL CUP "Sevela Mujic 2013" , na których zajęła XII miejsce.

    *

     21.09. podczas Wojewódzkiego Finału BASKETMANIA 2013 uczniowie naszego Gimnazjum 35 zdobyli Mistrzostwo Województwa Łódzkiego, zaś dziewczęta wywalczyły tytuł Wicemistrzyń.
    Chłopcy tym samym awansowali do Ogólnopolskiego Finału BASKETMANII 2013, który odbędzie się 27-29.09 w Bydgoszczy.

    *

           W dniu 12.09. reprezentacje naszego Gimnazjum wywalczyły awans do Wojewódzkiego Finału Turnieju "ORLIK BASKETMANIA 2013".

    Skład drużyny dziewcząt:
    WALESZCZYŃSKA DOROTA
    JANKOWSKA JULIA
    ZAWISZA KATARZYNA
    DROŻDŻ DOMINIKA
     KAROLIK KAROLINA
    RZEPECKA ROKSANA
    STELMARSKA ALEKSANDRA
    ŁAJSZCZAK NATALIA
    BARYLSKA KAROLINA
    Opiekun: Dorota Podkowska

    Drużynę chłopców stanowili:
    STEFAŃSKI PIOTR
    DANKOWSKI TOMASZ
    PAWLAK PIOTR - kapitan zespołu
    HAJDUK MATEUSZ
    STRADZA MICHAŁ
    GRZELEC MATEUSZ
    FIUCZEK MICHAŁ
    GRZYWA ADAM
    WYKRĘTOWICZ DAWID
    Opiekun: Waldemar Zapart

    Gratulujemy!

    *

         W dniu 10.09. w eliminacyjnym "Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska" nasi uczniowie z klasy 1c wywalczyli w jednym z miniturniejów w kategorii chłopców starszych II miejsce spośród pięciu zespołów w grupie.

    Reprezentację Gimnazjum 35 stanowili:
    BAKALARZ ADAM
    BARTCZAK ADAM
    MICHALSKI RAFAŁ
    OPIECZYŃSKI PIOTR
    PRASNOWSKI BŁAŻEJ
    STRADZA MICHAŁ - kapitan drużyny
    WALCZAK DANIEL
    WITEK DANIEL
    WOŁOWSKI MICHAŁ

    Opiekun drużyny - Waldemar Zapart

    2012-2013.

    2011-2012.

     

    2010-2011

    7. stycznia 2011

    W XVI edycji międzynarodowego konkursu  języka angielskiego TEST OXFORD PLUS dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało  tytuł laureata II i III stopnia.

    Laureatem II stopnia został uczeń Bartosz Furmańczyk z klasy II b.
    Tytuł laureata stopnia III uzyskał natomiast jego klasowy kolega - Tomasz Bartczak.
    Laureatom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję uzyskanych wyników

    Nauczyciel: p. Joanna Janus.

     

    Grudzień 2010.

    W grudniowej edycji konkursu na recenzję ulubionej książki nagrodzono pracę Marty Garbacz                   z klasy II b gimnazjum.

    Gratulujemy.
    Nauczyciele: p. B. Kwiatkowska, p. D. Sobusiak.

     

     

    Dnia 9.12.2010 roku odbyła się 21 edycja Turnieju Recytatorskiego dla uczniów ZSO Nr 8. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
    I m-ce: Dawid Ruciński z kl. 3a
    II m-ce: Justyna Hubert z kl. 2a
    III m-ce: Marta Garbacz z kl. 2b oraz Kamil Jakubiec z kl. 1ALO.
    Nagroda Specjalna za najbardziej ekspresywną recytację: Magda Stelmarska z kl. 2a
    Wyróżnienie: Magdalena Jakubowska z kl. 1b oraz Marta Marczyńska z kl. 2a
    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.
    Nauczyciele: p. H. Karska- Buczek, p.B. Kwiatkowska, p.M. Obraniak,p.T. Stępniak,
    p. M. Grzegorczyk

     

    7.grudnia 2010.

    Reprezentacja naszego Gimnazjum zdobyła pierwsze miejsce w finałach "Zawodów promujących Kulturę fizyczną”

    - Dwa ognie usportowione chłopców szkół gimnazjalnych - Rejonu 2 - Widzew".


    Naszą szkołę reprezentowali:
    Dawid Kępa
    Damian Mordon
    Tomasz Zawisza
    Arkadiusz Maj
    Adam Jaworski
    Maciej Nowakowski
    Marcin Sikora
    Łukasz Milski
    Marcin Borkowski
    Kacper Walaszczyk
    Gratulujemy wygranej:) Dziękujemy również za pomoc w organizacji zawodów i wspaniały doping wszystkich drużyn.
    Ze sportowym pozdrowieniem Nauczyciele Wychowania Fizycznego!!!!

     

     

    6.grudnia 2010.

    Z przyjemnością zawiadamiam, że uczniowie klasy IIa naszego gimnazjum odnieśli sukces

     w Międzyszkolnym Konkursie na Recenzję Teatralną, którego organizatorem było Centrum Kultury Młodych.

    Magda Stelmarska zajęła I miejsce, Weronika Wojnar - II, Jakub Trawiński -III. Wyróżnienia

    uzyskałynastępujące uczennice:                   

    Daria Jóźwiak, Katarzyna Olesiak oraz Justyna Hubert.
    Uczniowie otrzymali cenne nagrody. Gratuluję sukcesu.
    Hanna Karska-Buczek - nauczyciel języka polskiego

     

    6.grudnia 2010.

    Z przyjemnością zawiadamiam, iż do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego zakwalifikowali

    się następujący uczniowie:


    1. Katarzyna Olesiak
    2. Adam Teodorczyk
    3. Magdalena Skoczylas

    Nauczyciel: M. Grzegorczyk


     

    6.grudnia 2010.

    W finale Mistrzostw Łodzi w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych nasza reprezentacja

    Gimnazjum nr 35 zajęła II miejsce w Łodzi.


    Skład drużyny:
    Mariusz Kwiatkowsk - Ic
    Michał kl Janczak- IIIc
    Dawid Bilichowski - IIId
    Piotr Bieńkowski - IIId
    Sylwester Górski - IIId
    Michał Grzanka - IIId
    Michał Komalski - IIId
     Damian Kędzierski - IIId
    Piotr Kulczyk - IIId
     Bartosz Klepczyński - IIId
    Piotr Rutkowski - IIId
    Kamil Król - IIId
    Mateusz Stelmaszczyk - IIId
    Marcin Walczak - IIId
    Patryk Żurawski – IIId

    Marcin Surdykowski - IIId

    Wychowawca klasy - p. Ewa Żebrowska-Zych

     

    24.września 2010.

    W DNIU DZISIEJSZYM - 24 WRZEŚNIA 2010 - W OBECNOŚCI PANI WICEPREZYDENT

    M. ŁODZI WIESŁAWY ZEWALD, ŁÓDZKIEGO KURATORA OŚWIATY PANA JANA

    KAMIŃSKIEGO ORAZ DYREKTORA WYDZIAŁU EDUKACJI URZĘU M. ŁODZI PANI

    BEATY FLOREK ODEBRALIŚMY PUCHAR ZA ZAJĘCIE III MIEJSCA WE

    WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ZA

    MINIONY ROK SZKOLNY - NA 60 SZKÓŁ BIORĄCYCH UDZIAŁ W RYWALIZACJI.


    NASZE GIMNAZJUM NA 58 SZKÓŁ ZAJĘŁO VIII MIEJSCE.


    TE WYNIKI TO OGROMNY SUKCES NASZEJ PLACÓWKI.
     .
     

    2009 – 2010.

    12.lutego 2010.

    Reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła srebrny medal i wicemistrzostwo Łodzi

    w Szkolnych Mistrzostwach Łodzi w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych.

    Nauczyciele: p. Ewa Buchowicz, p. Ewa Żebrowska- Zych.

    5.lutego 2010.

     Tomasz Bartczak- uczeń klasy 1b / informatycznej / zakwalifikował się do

     finałuWojewódzkiego Konkursu Informatycznego.

     Nauczyciel – p. Anna Olczyk.

    13.stycznia 2010.

    Patryk Ważny z klasy 3 a został laureatem IV stopnia w 14 edycji konkursu języka angielskiego TEST OXFORD PLUS.

    Nauczyciel: p. Ewa Krzyczmonik.

    18. grudnia 2009 .

    Klasa 2 bzorganizowała podsumowanie IV Konkursu Szkolnego „Szopka Bożenarodzeniowa”.

    Uroczystość uświetnił ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Alberta Zdzisław Łukomski, księża

    i katecheci. Młodzież oprócz bardzo nowoczesnych szopek zaprezentowała piękny koncert kolęd.

    Wykonane przez uczniów szopki zostaną  - jak co roku – wystawione w kościele parafialnym.

    Wychowawca kl. 2b i organizator konkursu: p. Danuta Węgrowska.

    2. grudnia 2009.

    Michał Zwonikz klasy 3a zdobył 10 miejsce w województwie łódzkim i najlepszy wynik

    w szkole w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „ENGLISH HIGH FLIER 2009”

    Nauczyciel: p. Ewa Krzyczmonik.

    23.października 2009.

    Tradycyjnie - jak co roku - odbyły się otrzęsiny dla pierwszoklasistów, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski

     oraz klasę 3c. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Imprezę zakończyła dyskoteka szkolna.

    Opiekun SU: p. Sławomira Matuszko.

    Wychowawca kl. 3 c : p. Małgorzata Obraniak.

    26.listopada

    Na terenie naszej szkoły zorganizowane zostały zawody

    sportowe w mini siatkówkę chłopców. W rozgrywkach wzięli udział mali

    reprezentanci następujących szkół podstawowych: SP 1; SP 33; SP 79; SP 139;

    SP 142; SP 175; SP 202.

    Zawody przebiegły w atmosferze sportowej rywalizacji.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do naszego gimnazjum.

     

     

                       

    ROK SZKOLNY 2008/2009

    12.maja

    Uczniowie klasy sportowej – II d – trenowani przez p. Annę Jagiełę wygrali

    ćwierćfinał mistrzostw Polski młodzików w piłce ręcznej !!!! Najlepszym piłkarzem turnieju

    został Tomek Wawrzyniak.

    27. marca

    Na organizowanym przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej

    XIX seminarium studenckim „Problemy ochrony środowiska” nasi gimnazjaliści zdobyli w kategorii

    prace plastyczne nagrody.

    I miejsce – Patrycja Gralewska, kl. II a

    III miejsce- Justyna Rozpierska, kl. II a

    Nauczyciel: p. Marianna Bugdał.

    20 marca

    W Mistrzostwach Łodzi w piłce ręcznej chłopców zdobyliśmy II miejsce.

    21 lutego

    Tradycyjny Bal Gimnazjalisty

    Już po raz ósmy w historii naszego gimnazjum odbył się Bal Gimnazjalisty.

    W pięknej, stylowej scenografii, przy kominku uczniowie klas trzecich bawili się do późnych godzin wieczornych.

    Imprezę uświetnił znakomity program artystyczny przygotowany pod opieką aktorki

    Teatru Nowego .

    Ogromne podziękowania za przygotowanie balu należą się Rodzicom i Wychowawcom .

     

    20. lutego.

    Szczęśliwy dzień dla szkolnego sportu

    Koszykarki naszego gimnazjum – uczennice klasy 1 a – zdobyły w Mistrzostwach Łodzi IV miejsce.

    Były najmłodszymi finalistkami turnieju.

    Nauczyciele: p. Ewa Buchowicz, p. Ewa Żebrowska-Zych

     

    III miejsce i brązowy medalw Mistrzostwach Łodzi w unihokeju dziewcząt zdobyła nasza reprezentacja

    w składzie:

    1. Angelika Szymańska III c

    2. Paulina Góra III c

    3. Dominika Heinrich III c

    4. Marta Popławska III c

    5. Justyna Chromińska III c

    6. Karolina Kupka II c

    7. Daria Tworus II c

    8. Monika Klich II c

    Nauczyciel: p. Dorota Podkowska.

     

     

    13. lutego

     

     Klasa II a gimnazjum reprezentowała nas  w II Konferencji „Edukacja dla Zdrowia” zorganizowanej w ramach

    Targów Edukacyjnych. W gronie wyróżnionych udziałem w imprezie  pięciu szkół promujących zdrowie wystąpiliśmy

    z prezentacją „ Kanapka z niespodzianką, czyli co nieco o chorobach przenoszonych drogą pokarmową”.

    Nauczyciel: p. Marta Supernat

    .

    5 stycznia.

    19 edycja szkolnego Turnieju Recytatorskiego.

    Rok 2008  ogłoszony został Rokiem Zbigniewa Herberta. Stąd motto tegorocznego turnieju:

     „Bądź wierny. Idź”. W10. rocznicę śmierci poety uczniowie prezentowali poezję piękna, mądrości, dobra, pracy

    i odpowiedzialności utrwaloną w wierszach Z. Herberta lub w utworach swoich ulubionych poetów.

    Do konkursu zgłoszono 26 uczniów z klas gimnazjalnych i licealnych ZSO Nr 8.

     

    Laureaci :

     

    I miejsce               - Weronika Pawlak     z kl. 2a gim.   opiekun- H. Karska-Buczek

                                

     

    II miejsce              ­- Magdalena Kopeć     z kl. 3a gim.     opiekun- T. Stępniak

                               

     

    III miejsce             ­- Katarzyna Opieczynska        z kl. 1B  LO    opiekun- M. Grzegorczyk

                                 - Aleksandra Śródkowska      z kl. 2F LO     opiekun- J. Spychalska

                                 - Paulina Mączkowska            z kl. 1D LO     opiekun- B. Kwiatkowska

     

    Wyróżnienie        - Igor Wrzeszcz                 z kl. 2a gim.    opiekun- T. Stępniak

                                 - Magdalena Skoczylas     z kl. 1a gim.    opiekun- H. Karska-Buczek

                                 - Krzysztof Czerwiński     z kl. 2G LO     opiekun- M. Szymczak

        

    Nagroda specjalna

    (za aktorską interpretację utworu)

     - Konrad Korkosiński      z kl. 3F LO    opiekun- M. Obraniak

     

    Nagroda publiczności:

                                 - Konrad Korkosiński      z kl. 3F LO    opiekun- M. Obraniak

     

    Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSO Nr 8 i Samorząd Uczniowski.

    Organizatorzy: pp. Teresa Stępniak, Hanna Karska-Buczek, Bogusława Kwiatkowska i Aleksandra Marcinkowska.

     

    24-28. listopada.

    Rozpoczęliśmy udział w projekcie Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydów „Wspólne Korzenie”

    Pod nazwą „Żydzi łódzcy – historia Litzmanstad Getto”.

    Nauczyciel: p. Monika Szymczak.

     

    14-16.listopada.

    W ogólnopolskim XXXII Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików w Gdańsku nasza reprezentacja

    – klasa sportowa  II d– UKS Anilana zajęła V miejsce.

    Trener: p. Anna Jagieła.

     

    12. listopada.

    Uczniowie kl. 1a jako reprezentanci szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Marszu z okazji Święta Niepodległości

    w 90 rocznicę wydarzeń 1918 roku. Uczniowie przygotowali okolicznościowy program. Uczestniczyli w apelu poległych

    i zapalili w ich intencji znicze na cmentarzu.

    Organizatorami tego wydarzenia było TKKF Ognisko „Sprawność” oraz Świetlica Osiedlowa MSM

    „Czarne Stopy”.

    Nauczyciel: p. Marcin Augustyniak.

     

     Najlepsi angliściz klas 2a i 3a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie  języka angielskiego „ENGLISH HIGH FLIER”.

    Nauczyciele: p. E. Krzyczmonik, p. K. Sławińska.

     

    10. listopada.

    Reprezentacja szkoły wzięła udział w miejskich obchodach 90 rocznicy odzyskania niepodległości

    z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

    Nauczyciel: p. Marcin Augustyniak.

     

    9. listopada.

    Uczniowie klasy 1 d  / sportowej / wzięli udział w  VI Memoriale Waldka Hyżego- turniej piłki ręcznej rocznika '95 w hali UKS Anilana Łódź.

    Wystąpiły drużyny : ChKS Łódź, PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Trybunalski,

    UKS Trops Poddębice i UKS Anilana Łódź ( uczniowie kl. Id  )

    Zespół zajął III miejsce w turnieju.

    Reprezentowali nas:

    Sebastian Antczak, Mariusz Bednarek, Piotr Bieńkowski, Dawid Bilichowski, Sylwester Górski,

    Michał Grzanka, Bartosz Klepczyński, Jakub Konicki, Kamil Król, Mateusz Krukowski, Piotr Kulczyk, Sebastian Lisiecki,

     

    Maciej Przygoński, Piotr Rutkowski, Konrad Staniek, Mateusz Stelmaszczyk, Marcin Surdykowski, Marcin Walczak, Patryk  Żurawski         

     trenerzy : Adam Jędraszczyk, Zbigniew Gorzkiewicz

     

     

    7. listopada

    Z okazji 90 rocznicy  wydarzeń 1918 roku otwarto w bibliotece szkolnej wystawę historyczną

    „11 listopada – odzyskana niepodległość”.Obejrzało ją wielu uczniów klas gimnazjalnych i licealnych.

    Nauczyciele: Anna Gregorowicz, Damian Sobusiak.

     

    "Polskie drogi do niepodleglości"to tytuł ogólnoszkolnego konkursu historycznego dla licealistów

     i gimnazjalistów.

    Laureaci na poziomie gimnazjum:

    I m-ce  - Patrycja Kozłowska (III a)

    II m-ce - Natalia Mirowska (III a)

     III m-ce - Kamil Polus, Tymoteusz Konieczny (obaj III b)

    Nauczyciele: p. Anna Czekaj, p. Anna Franas, p. Bartłomiej Marcińczak, p. Marcin Augustyniak.

     

     

    21.października.

    Reprezentacja piłki ręcznej chłopców – klasa sportowa II d– UKS Anilana  -

    zdobyła I miejscew turnieju piłki ręcznej młodzików rocznik 1994-95

    o Puchar Burmistrza Miasta Wielunia.!!!

    Trener: p. Anna Jagieła.

     

    20. października.

    Sukces ogólnopolski!

    W XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Przyroda Moja Miłość”

    II m. w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Kamila Zygmunt z kl. 3 c.

    Organizatorem był Okręg Ligi Ochrony Przyrody

    w Kielcach.

    Nauczyciel: p. Monika Szymczak.

     

    Klasa 3c przystąpiła do programu "Przywróćmy Pamięć"  pod patronatem  Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

    3 gimnazjalistów: Kamila Warszawska, Anna Padyk, Anna Skibińska pod opieką nauczyciela języka polskiego wybiera się

    do Tomaszowa Mazowieckiego na szkolenie regionalne w ramach tego programu.

    Nauczyciel” p. Monika Szymczak.

     

    15. października.

    II miejsce w Łodziw Sztafetowych Biegach Przełajowych - organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy -  w kategorii chłopców zdobyli:

     Marcin Dobrosiński , Adrian Gałan, Patryk Głogowski, Dominik Kozioł, Kamil Kuroń, PrzemysławMucha, Michał Pietras -  kl. III e

     Bartosz Baranowski, Wojciech Kamiński  -  kl. II b

    Michał Matuszyński-   kl. III b

    oraz rezerwowi: Dariusz Liszewski i Tomasz Wawrzyniak z kl. II b

    Nauczyciele wf: Paweł Gozdan, Waldemar Zapart, Maciej Woźniak.

    Nauczyciele opiekunowie podczas zawodów: Jerzy Kowalczyk, Marek Sławiński

     

    3. października.

    Wyróżnienia  ( dwa spośród 15 w województwie na przysłane 162 prace ! ) w konkursie plastycznym na najlepszy komiks

    "Dyskryminacja  surowo wzbroniona!" dla uczennic  Małgorzaty Grabarek- kl.3 b   i Mileny Kucharskiej- kl.3 d.

    Konkurs był organizowany w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łódzkim Domu Kultury ,

    pod patronatem pani Jolanty Kwaśniewskiej.

    Nagroda obejmowała również wydanie wyróżnionych prac w książce promującej młode talenty plastyczne oraz ich

    edycję w wielkim formacie na rynku w Manufakturze.

    Nauczyciel; p. Joanna Wiszniewska.

     

    20. września.

    Uczestniczyliśmy w festynie osiedlowym „Pożegnanie lata” organizowanym na gościnnym terenie Szkoły Podstawowej Nr 199.

    Zaprezentowaliśmy tomik poetycki naszych uczniów, prowadziliśmy

    warsztaty origami, zdobyliśmy puchar za zajęcie I miejsca w zawodach sportowych.

    Nauczyciele: p. Danuta Węgrowska, p. Aniela Grzelak, p. Jolanta Spyra, p. Paweł Gozdan.

     

    ROK SZKOLNY 2007/2008

     

    Lipiec.

    Uzyskaliśmy po raz drugi certyfikatPolskiego Towarzystwa Dyslektycznego „Szkoła przyjazna uczniomz dysleksją”.

    Koordynatorzy działań:

    p. Hanna Karska-Buczek, p. Teresa Stępniak

     

    17.czerwca.

    W ogólnołódzkim „Turnieju Jakości”- konkurs w którym uczniowie w sposób twórczy proponująjak rozwiązywać

    różne szkolne problemy- zorganizowanym prze Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

    zdobyliśmy I m. Sukces wywalczyli: Jakub Nowakowski, Łukasz Sikorski-Bąk i Daniel Szczepaniak z kl.1b.

    Nauczyciel: p. Anna Radecka.

    Sukces ten świętowaliśmy na wielkiej gali podsumowującej najważniejsze osiągnięcia łódzkich szkół,

    która odbyła się w Muzeum Historii Miasta Łodzi. Uczestniczyło w niej wielu znakomitych gości, władze miasta.

    Nagrody wręczali m.in. Łódzki Kurator Oświaty, dyrektor Wydziału Edukacji UM Łodzi.

     

    13.czerwca.

    Nasza znakomita reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej – mistrzynie Łodzi -

    zajęła IV m. w finale wojewódzkim piłki nożnej dziewcząt, który rozegrany został w Zgierzu.

     

    1.czerwca.

    Otrzymaliśmy certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji za realizację w roku szkolnym 2007/2008

    Programu Edukacyjno-Terapeutycznego ORTOGRAFFITI.

    Nauczyciele: p. Hanna Karska-Buczek, p.Teresa Stępniak, p.Małgorzata Obraniak

     

    20. maja.

    Julia Rządzińska z kl. III c zdobyła I m. w biegu na 100 m i Mistrzostwo Łodzi w zawodach Ligi Lekkoatletycznej

    Szkół Gimnazjalnych, GIMNAZJADA 2007/2008.

    Nauczyciel: p. Ewa Buchowicz.

     

    Wydaliśmy tomik poezji z utworami naszych znakomitych młodych twórców.

    Przeczytać w nim możemy m.in.wiersze: Moniki Skonieczko z kl. III a, Klaudii Borowskiej z kl. III e,

    Julii Włodarczyk z kl. II c.

    Wstęp i opracowanie : p. Małgorzata Obraniak.

     

    Kontynuujemy taneczne tradycje naszej szkoły.

    Zdobyliśmy III m. w ogólnołódzkim konkursie  tanecznym „Ruch i Muzyka”. Brązowy medal wywalczyła

    reprezentacja wspaniałych dziewczyn w składzie: Justyna Piwowarska, Ewelina Dzika, Ewelina Suszek, Małgosia Sławińska,

    Sofia Stanić, Justyna Sujecka, Ania Steglińska, Magda Kopeć, Roksana Kalinowska.

    Nauczyciel: p. Ewa Żebrowska-Zych.

     

    31. maja.

    Na terenach naszej szkoły z przyjemnością gościliśmy tłumy mieszkańców naszego osiedla i gości

    z całej Łodzi na festynie „Serce miej – serce daj”.

    Przez cały dzień organizowane były: zawody sportowe dla każdego, występy artystyczne,

    pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sprawnościowe strażaków, pokazy dogoterapii,

    bezpłatne konsultacje lekarskie i podstawowe badania, znakowanie rowerów i wiele innych atrakcji.

    Wśród licznych organizatorów byliśmy i my. Głównodowodzącą i dobrym duchem festynu była

    p. Jolanta Sieradzka – kierownik świetlicy osiedlowej „Czarne Stopy”.

    Grono Pedagogiczne reprezentowali: p. Anna Gregorowicz, p. Joanna Wiszniewska, p. Ewa Świdzińska,

    p. Paweł Gozdan, p, Jacek Galicki, p. Jerzy Kowalczyk, p.Waldemar Zapart, p.Tomasz Jęk, p. Damian

    Sobusiak.

     

     

    16 maja.

    Już po raz drugi reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum zdobyła I m. i Mistrzostwo Łodzi

    w piłce nożnej „6” dziewcząt w GIMNAZJADZIE 2007/2008.

    Tytuł wywalczyły: Sylwia Wedrich, Magda Staniszewska, Magda Waliszek, Karolina Waliszek, Angelika Królikowska,

    Paulina Góra, Monika Kowalik, Dominika Heinrich, Justyna Chromińska,

    Angelika Szymańska, Karolina Kupka, Daria Tworus, Natalia Mirowska, Angelika Kaczor.

    13 czerwca reprezentować będą Łódź w mistrzostwach wojewódzkich.

    Nauczyciele: p. Ewa Buchowicz i p. Ewa Żebrowska-Zych.

     

    18.kwietnia.

    Aleksandra Lewandowicz z kl. III a została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

    Nauczyciel: p. Teresa Stępniak.

     

     

     

    18.marca.

    Reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła IV m. w Mistrzostwach Łodzi w piłce ręcznej chłopców.

    Graliśmy w składzie:

    Nauczyciel: p. Paweł Gozdan.

     

    11. lutego – 21. lutego.

    Ferie spędzamy aktywnie. W szkole mamy do dyspozycji obiekt sportowy, kawiarenkę internetową

    i nauczycieli. Zajęcia od 8.00. do 16.00.

    Nasze gimnazjum wygrało konkurs organizowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi na najlepszą

    ofertę wypoczynku zimowego.

    Nauczyciele: Ewa Buchowicz, Ewa Żebrowska-Zych, Jerzy Kowalczyk, Marek Sławiński, Maciej Woźniak,

    Waldemar Zapart, Anna Olczyk, Adam Marcinkowski.

     

    26. stycznia.

    Studniówka.

    Rozpoczęliśmy tradycyjnym polonezem, był wspaniały program artystyczny, a później znakomita

    zabawa do późnych godzin.

    Serdeczne podziękowania dla Rodziców i naszych Nauczycieli za przygotowanie imprezy !

     

    20 stycznia.

    Zespół wokalnynaszego zespołu szkół wystąpił w kościele parafialnym w czasie mszy o godz. 12.00

    z koncertem kolęd. Licznie zebrani mieszkańcy osiedla przyjęli ich występ bardzo serdecznie,

    a ksiądz proboszcz Zygmunt Łukomski w wielu ciepłych słowach mówił o młodzieży naszej szkoły.

    Opiekun zespołu – p. Joanna Wiszniewska.

    Wsparcie techniczne – p. Maciej Woźniak.

     

    19.stycznia.

    Organizowaliśmy rejonowy etap wojewódzkiego konkursu matematycznegodla gimnazjalistów.

    Udział wzięło 247 uczniów z 69 szkół Łodzi  i z województwa łódzkiego. Pracowali w 15 komisjach.

    Organizator : p. Danuta Węgrowska i nauczyciele naszej szkoły oraz uczniowie klasy III c.

     

     

    18. stycznia.

    Ogłosiliśmy wyniki szkolnego konkursu „Obudź w sobie ekologa”.

    I miejsce – Patrycja Pokorska , kl. I a

    II miejsce – Arkadiusz Cieślak, Jakub Nowakowski , kl.I b

    Wyróżnienia:

    Aleksandra Ziomkowska, Patryk Ważny, kl. I a

    Łukasz Sikorski – Bąk, kl. I b

    Dawid Sawicki, kl. I d.

    Nauczyciel: p. Marta Supernat, p. Marianna Bugdał.

     

    9.stycznia.

    W „Dzienniku Łódzkim - Polska” opisano udział naszego gimnazjum w próbnym egzaminie, zacytowano opinie uczennic

    i nauczycieli – p. Hanny Karskiej-Buczek i p. Anny Kruk-Zielińskiej. Artykuł  opatrzono zdjęciem naszych koleżanek.

     

    8.stycznia.

    Klasy III pod opieką Wychowawców wzięły udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym zorganizowanym przez WSH-E.

     

    7.stycznia.

    W 10 edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego „Test OXFORD Plus”

    laureatamiIII stopnia zostali: Mikołaj Widzibor – kl. III b oraz Michał Zwonik – kl. I a.

    Nauczyciel: p.  Ewa Krzyczmonik.

     

    21. grudnia.

    Uczestniczyliśmy w sportowej Małej Olimpiadzie gimnazjów. W VII Mikołajkowym Halowym Konkursie

    w Piłce Nożnej Dziewcząt „EURO – 2007” zdobyliśmy IV miejsce.

    Nauczyciele: E. Buchowicz, E. Żebrowska-Zych

     

     

    20 grudnia.

    Uroczyście podsumowaliśmy szkolny konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożenarodzeniową.

    Nagrody otrzymali:

    I m. – Damian Lewandowski, kl. Ic oraz Aleksandra Pietrzak, kl. III c

    II m. – drużyna: Dominika Wach i Justyna Rzędzińska, kl. III c.

    Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście : ksiądz proboszcz Zygmunt Łukomski,

    rodzice, nauczyciele.

    Organizator konkursu: p. Danuta Węgrowska.

     

     

    4 grudnia.

    Zorganizowaliśmy dla widzewskich gimnazjów Małą Olimpiadę „Wybieramy sport życia”.         

    Warunki uczestnictwa: uczestnikami Małej Olimpiady byli uczniowie szkoły uczęszczający na zajęcia

    „Wybieramy sport swojego życia”

     

    Do Małej Olimpiady zgłosiły się wszystkie gimnazja z dzielnicy Widzew :

    Nr 28, 29, 30, 31,32,33,34,35,36

     

    Grupa I                                   Grupa II                                 Grupa III

     

    36                                           32                                           28

    33                                           30                                           31

    34                                           29                                           35

     

     

    Kolejność i wyniki meczów

    36 -33             1-0       (25-22)

    32-30              0-1       (17-25)

    28-31              1-0       (27-25)

    33-34              0-1       (17-25)

    30-29              0-1       (9-25)

    31-35              0-1       (20-25)

    36-34              1-0       (25-21)

    32-29              0-1       (24-26)

    28-25              1-0       (25-15)

     

    Mecze finałowe:

     

    28-29              1-0       (25-16)

    36-28              0-1       (19-25)

    36-29              1-0       (25-29)

     

     

     

    I miejsce         28 gimnazjum

    II miejsce        36 gimnazjum

    III miejsce      29 gimnazjum

     

    IV miejsce      35

                            34

                            33

                            32

                            31

                            30

    Dziękujemy za wspólną zabawę. Gratulujemy zwycięzcom.

    Nauczyciele – organizatorzy: p.Ewa Żebrowska-Zych,p. Ewa Buchowicz, p.Jerzy Kowalczyk,

    p.Teresa Libiszewska-Gozdan,p. Paweł Gozdan,p. Dorota Podkowska, p.Maciej Woźniak

     

    23 listopada.

    Odbył się już po raz 18 szkolny konkurs recytatorski dla uczniów 35 Gimnazjum i XLVII LO.

    Wzięło nim udział 31 uczestników.

    I miejsce – Marta Przygodzka, kl. III b

    II miejsce – Maria Przymusiała, kl. III b, Justyna Rozpierska, kl. I a

    III miejsce – Magdalena Kopeć, Natalia Mirowska, kl. III b

    Nagroda publiczności

    Organizatorzy i nauczyciele: p. Hanna Karska- Buczek, p. Teresa Stępniak, p. Aleksandra Marcinkowska,

    p. Bogusława Kwiatkowska.

     

    21 listopada.

    Finałowy etap szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości patrona szkoły – Stanisława Staszica.

    III miejsce – Maria Biernacka z kl. II a

    Wyróżnienie – Marcin Michalak z kl. I b.

    Pozostałe nagrody przypadły licealistom.

    Organizatorzy: p. Aleksandra Marcinkowska, p. Małgorzata Obraniak.

     

    W ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „English High Flier” 2007 uczeń kl. I a Michał

    Zwornik zdobył 8 miejsce w województwie łódzkim.

    Nauczyciel: p. Ewa Krzyczmonik.

     

    26.października.

    Tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych oraz dyskoteka.

    Organizatorzy: p. Sławomira Matuszko, Teresa Stępniak i klasy II.

     

     

    26.października.

    Zaduszki rockowe.

    Spotkanie z twórczością muzyków, którzy już od nas odeszli.

    Organizator: p. Małgorzata Obraniak.

     

    24. września.

    Wystawa prac plastycznychi bardzo ciekawe spotkania z autorem p. Lechem Laseckim.

    Temat wystawy: „ Abstrakcja i figuratywność w sztuce”.

    Organizatorzy: p. Hanna Karska-Buczek, p. Teresa Stępniak, p. Joanna Wiszniewska

     

     

    2006/07

     

    22 czerwca.

    Szkolne koło Krajoznawczo-Turystyczne „Łazik” zdobyło po raz kolejny nagrodę w konkursie

    „Wędruj z nami 100-nogami”. Tym razem – II miejsce w Łodzi.

    Wzięliśmy udział w 13 rajdach pieszych i rowerowych.

    Członkowie koła zdobyli Odznaki Turystyki Kwalifikowanej, a 10 uczennic – Popularną Odznakę

    Turystyki Pieszej.

    Nauczyciele – p.Elżbieta Kurzawińska, p.Dorota Podkowska.

     

    23 maja.

    Nasze zawodniczki zdobywają IV miejsce  w województwie w piłce nożnej dziewcząt.

    Nauczyciele- p. Ewa Buchowicz, p. Ewa Żebrowska-Zych.

     

    Julia Rządzińska z klasy II c  zdobyła I m. w biegu na 100 m , a Tomasz Redlicki z klasy II e wywalczył

    II m. w biegu na 110 m przez płotki w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych .

     

    9 maja.

    Nasze zawodniczki w składzie: Marta Armanowska, Joanna Kuba /3 a/, Marta Gwiazdowicz /3c/,

    Angelika Kaczor / 2e/, Sylwia Wedrich, Magda Staniszewska, Angelika Królikowska, Magda Waliszek, /2d/,

    Sofia Stanic / 2 b/, Agnieszka Wojciechowska, Natalia Mirowska / 1 a/ , Dominika Heinrich, Paulina Góra, Monika Góra / 1 c /

     zdobyły mistrzostwo Łodzi w piłce nożnej dziewcząt.

    Nauczyciele- p.Ewa Buchowicz, p.Ewa Żebrowska-Zych.

     

    Reprezentacja  chłopców zdobyła tytuł wicemistrzów Łodzi w piłce nożnej.

    Nauczyciele: p.Paweł Gozdan, p.Jerzy Kowalczyk.

     

    Kwiecień

    Podsumowanie 16 edycji międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”

    Bardzo dobry wynik uzyskał Bartosz Pankratz z kl. 2 c,

    a wyróżnienia:Michał Bartczak z .., Bazyli Lejkert, Karol Tokarski, Dariusz Urbański z 3 b.

    Nauczyciele: p.Beata Gralewska, p.Danuta Wegrowska.

    Nasza szkoła jest od 8 lat organizatorem tego konkursu na region łódzki.

    Bierze nim udział ok. 800 szkół i ponad 15 tysięcy uczniówze szkół podstawowych, gimnazjalnych

    i ponadgimnazjalnych. Opiekunami tego wielkiego przedsięwzięcia są: p.Danuta Węgrowska i p.Kinga

    Gałązka , a patronem Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

     

    18 kwietnia .

    Klaudia Woźniak i Magdalena Kopeć z klasy Ia  uzyskały III lokatę w kraju w konkursie języka angielskiego „English Ace”.

    Nauczyciel – p.Katarzyna Sławińska.

     

    16 kwietnia.

     Bierzemy udział w V Łódzkim Konkursie Języka Angielskiego „AMPERSAND”

     Nauczyciel – p.Katarzyna Sławińska.

     

    14 kwietnia.

     

    Drużyna 35 Gimnazjum zajęła I miejsce w I Biegu Olimpijczyka  w kategorii szkół gimnazjalnych.

     

    Styczeń

    W ogólnołódzkim konkursie „Ruch i Muzyka” nasza reprezentacja zdobyła IV miejsce.

    Nauczyciel- p.Ewa Żebrowska-Zych

     

    22 listopada.

    Michał Zasada z klasy III a i Klaudia Woźniak  z  klasy I a  zdobyli drugą lokatę w kraju

    w  ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „English Ace”

        Nauczyciel – p.Katarzyna Sławińska.

     

    26 września.

    Tomasz Redlicki z klasy II e wywalczył III m. w biegu na 110 m przez płotki w Regionalnych

    Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce.

     

    1 września.

    Otwieramy klasę sportową ze specjalizacją piłka nożna  i piłka ręczna chłopców.

    Trenerzy – p. Paweł Gozdan, p. Jarosław Kuper.

     

     

    2005/06

    20 czerwca.

    Zdobywamy II miejsce w Łodzi w konkursie PTTK „Wędruj z nami 100-nogami”.

    Opiekun – p. Elżbieta Kurzawińska.

     

    9 czerwca .

    Obchodzimy jubileusz pięciolecia Międzyszkolnego Klubu Wolontariatu „Skoroszyt Koedukacyjny”

    im. Marka Kotańskiego.

    Opiekun – p. Anna Gregorowicz.

     

    5 kwietnia.

    Michał Zasada reprezentował nas w IV Łódzkim Konkursie Języka Angielskiego „AMPERSAND”.

    Nauczyciel – p. Katarzyna Sławińska.

     

    Grudzień – styczeń.

     

    W ogólnołódzkim konkursie „Ruch i Muzyka” nasza reprezentacja w składzie:

    Karolina Bartos, Alicja Janiszewska, Weronika Komor, Anna Kowalczyk, Joanna Kuba, Olga Świątek,

    Sylwia Półrolnik, Anna Stegieńska, Lidia Gajowik, Małgorzata Sławińska zdobywa III miejsce i brązowy medal.

    Nauczyciel – p. Ewa Żebrowska-Zych.

     

    W ogólnopolskim konkursie „Alfik humanistyczny”2005 Magdalena Kaczmarek /2c/  - 2 lokata,

    Bartosz Pankratz /1c/ - 3 lokata.

    Nauczyciele –p. Małgorzata Obraniak, p. Aleksandra Marcinkowska.

     

     

    2004/05

     

    20-22 kwietnia.

    Urszula Edyko, Agata Tarnowska, Natalia Skawińska  uzyskują bardzo dobre wyniki w ogólnopolskim

    konkursie języka angielskiego „ENGLISH ACE”

    Nauczyciel- p. Katarzyna Sławińska.

     

    15 kwietnia.

    Natalia Skawińskazostała laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

    Paulina Adamczykuzyskała tytuł finalisty  tego konkursu.

    Nauczyciel- p. Katarzyna Maurer.

     

     

     

    18 października.

    Uzyskujemy certyfikat „SZKOŁY Z KLASĄ” nadany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej

    i GazetęWyborczą.

  • XLVII LO - wydarzenia, gratulacje.

    2016.

    Czerwiec.

    Nasz absolwent - Mariusz Stępiński - w reprezentacji Polski na EURO 2016 we Francji. Kibicujemy!!!

    13.06.

     Na strzelnicy KS. Dziesiątka LOK Łódź, odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2016. 
    Uczniowie ZSO Nr 8 zajęli czołowe lokaty, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej.
    Wśród chłopców szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajął Mateusz Kurczewski z klasy IIIA. Tuż za podium znalazł się Kacper Wróblewski z kl. 1B, natomiast na VI miejscu uplasował się Mateusz Grzelec z kl. 1A.
    W klasyfikacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajęła Lena Strzelecka z kl. IIA, a V miejsce wywalczyła Aleksandra Raban IIIA.
    W klasyfikacji drużynowej najlepsze w swoich kategoriach okazało się XLVII LO, które zajęło I miejsca!
    Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy w przyszłym roku kolejnych sukcesów.
    Nauczyciele:
    Mieczysław Borowiecki
    Ewa Buchowicz

    Maj.

     30.05 - 01.06.

    Reprezentacja XLVII LO udała się na 55 Centralne zawody strzeleckie o "Srebrne Muszkiety" - Bydgoszcz 2016.

    Drużyna dziewcząt zajęła VIII miejsce.

    Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Raban - IIIA, Lena Strzelecka IIA i Sandra Konieczna IIA.

    Drużyna chłopców zajęła IX miejsce - Mateusz Kurczewski IIIA, Mariusz Lewandowski IIIA i Kacper Wróblewski IB.

    W zawodach uczestniczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców z 15 województw.

    5.05.

    Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów klas I i II  naszego LO uczestniczyła w tradycyjnym Marszu Żywych w Oświęcimiu. 

    Kwiecień.

    W pozaszkolnym konkursie organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pod hasłem FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE I PRZEMIANY CHEMICZNE wyróżnienie zdobyła Julita Ejzemberg z klasy 2 A liceum.
    Zdjęcia  wyłoniono spośród 190 nadesłanych fotografii.Nauczycel - p. J.cichońska.

    11.04.

    W dniu 11 kwietnia 2016 r. odbyły się Wojewódzkie zawody strzeleckie "Puchar Wiosny 2016", w których wzięło udział ponad 100 uczestników.
    Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
    ZSO nr 8 reprezentowali:
    - Lena Strzelecka IIA
    - Sandra Konieczna IIA
    - Mariusz Lewandowski - IIIA
    - Małgorzata Jaworska 3a
    - Iza Augustyniak IA
    - Magda Sala IA
    W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:
    I miejsce - Lena Strzelecka IIA
    II miejsce - Sandra Konieczna IIA
    IV miejsce - Małgorzata Jaworska 3a
    W klasyfikacji indywidualnej chłopców:
    III miejsce - Mariusz Lewandowski IIIA
    Wśród nauczycieli najlepiej strzelał p. Maciej Woźniak, który zajął I miejsce. 
    Współorganizatorami zawodów byli nauczyciele naszej szkoły:
    Ewa Buchowicz
    Ewa Zych
    Maciej Wożniak
    Marek Sławińs

    Marzec.

    17.03.

     Podczas XXVI Seminarium Uczniowsko- Studenckiego "Problemy Ochrony Środowiska" na Politechnice Łódzkiej
    II nagrodę w kategorii plakat zdobyła uczennica klasy II B Linda Al-Joboury za pracę pod tytułem "Chrońmy pszczoły ( i nas)!" ,a  II nagrodę w kategorii film uzyskały Aleksandra Wieczorek i Marcela Wypych za film o tytule "Codziennik ekologa". Nauczyciele: Anetta Kowalczyk, Anna Kruk-Zielińska, Marta Supernat.

     Damian Ressel zajął II miejsce w II edycji konkursu fotograficznego pt. "Atmosfera i Hydrosfera - pejzaż, zjawisko, żywioł" organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu UŁ oraz Polskie Towarzystwo Geofizyczne Oddział Łódzki.
    Fotografia pt. "Pamukkale" zajęła II miejsce w kategorii "Zdjęcie Roku". Nauczyciel: p.Joanna Cichońska.

    10.03.

     W dzisiejszej akcji krwiodawstwa wzięło udział 18 uczniów, dwóch rodziców i jeden nauczyciel, z czego po wstępnym wywiadzie 14 osób oddało krew. JEST TO NASZ NAJLEPSZY TEGOROCZNY WYNIK!!! 
    W imieniu Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz wszystkich potrzebujących- serdeczne dzieki i liczymy na jeszcze! Nauczyciel: p. Marta Superna

     Uczniowie klas I liceum zostali zakwalifikowani do udziału w międzynarodowym projekcie historycznym " Za żelazną kurtyną" organizowanego przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej i Społeczną Akademię Nauk w Łodzi.
    W ramach programu " Europa dla obywatela" poprzez udział w warsztatach i konferencjach oraz przy współpracy zagranicznych gości,będziemy wspólnie pogłębiać naszą wiedzę z historii powojennej Europy i Polski. Nauczyciel - p. Marcin Augustyniak.

    Luty

    8 - 12.02.

    Pranjal Kirti Jain pochodzący z miasta Indore, prowincja Madhya Pradesh , Indie, student 4. roku inżynierii elektroniczno-telekomunikacyjnej i  Hamza Sultan pochodzący z miasta Lahore, Pakistan, student 4. roku inżynierii chemicznej prowadzili dla nas warsztaty anglojęzyczne i kulturowe.

    1.02.

    Ruszyła organizowana przez nas Szkolna Liga Strzelecka. Zapraszamy.

    Styczeń.

    27.01.

     Finał Konkursu Wiedzy o Sporcie pod patronatem Małgorzaty Niemczyk - Posłanki na Sejm RP oraz Jana Kamińskiego - Łódzkiego Kuratora Oświaty. 
    Konkurs został przeprowadzony przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w auli Społecznej Akademii Nauk.
    Wiedza uczestników oceniana była przez jurorów w składzie: Marek Łopiński, Andrzej Skowronek oraz Marek Chojnacki.
    W tegorocznym "Łódzkim konkursie wiedzy o sporcie" mimo ogromnej konkurencji, reprezentacja naszego liceum zajęła:
    II miejsce w konkursie drużynowym 
    XLVII LO reprezentowali:
    Klaudia Brzezińska IIA
    Aleksandra Stelmarska IB
    Przemysław Krzyżak IIB
    Mateusz Grzelec IA
    Zawodnicy rezerwowi:
    Maja Rajska IIA
    Roksana Rzepecka IB
    Patryk Rowiński IA
    Klasyfikacja finałowa:
    1. LO UŁ
    2. XLVII LO
    3. XXXII LO
    4. I LO
    W klasyfikacji indywidualnej Mateusz Grzelec zajął VII miejsce.
    Serdeczne gratulacje:) Nauczyciel: p. Ewa Żebrowska-Zych.

    10.01.

    Grała u nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

    8.01.

    Studniówka. Już 19. w historii naszego LO.

    2015.

    Grudzień.

    9.12.

      Wojewódzki konkurs „Piosenki stanu wojennego – VI edycja”, organizowany przez NSZZ „Solidarność” Międzyregionalną Sekcję Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej. I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Anna Grzywa, uczennica klasy 3A, która wykonywała piosenkę Jacka Kaczmarskiego pt."MURY".                                                                                                                                        Nauczyciel: p.Tomasz Jęk.                                                                                                 

    8.12.

    Na zaproszenie Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej dyrektor naszej szkoły wzięla udział w uroczystości otwarcia LabFactor - nowej siedziby Wydziału  - i rozmowach na temat  dalszej współpracy z uczelnią.

    7 .12. 

    Odbyły się wojewódzkie zawody strzeleckie "Ustrzel Gwiazdkę". Uczniowie naszej szkoły w składzie:
    Mateusz Kurczewski IIIA
    Ola Raban IIIA
    Iza Augustyniak IA
    Zoran Markow IA
    Sandra Konieczna IIA
    Katarzyna Czarnecka 3a
    zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając drużynę Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która wywalczyła II miejsce.
    W zawodach startowało 15 szkół z województwa łódzkiego.
    W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:
    II miejsce Ola Raban
    III miejsce Iza Augustyniak
    W klasyfikacji indywidualnej chłopców:
    II miejsce Mateusz Kurczewski
    VII miejsce Zoran Markow
    Współorganizatorami zawodów byli nauczyciele naszej szkoły:
    Ewa Buchowicz
    Ewa Zych
    Maciej Wożniak
    Mieczysław Borowiecki
    Gratulacje!!!

    Listopad

     18.11.

    Odbyły się w naszej szkole zawody strzeleckie "Święto Niepodległości 2015."
    Ponad 70 osób rywalizowało indywidualnie w konkurencji karabinu pneumatycznego 4,5 mm.                                                                         Klasyfikacja końcowa:
    SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
    I miejsce Uliana Dublianytsia (LO MSMS)
    II miejsce Mateusz Kurczewski (XLVII LO)
    III miejsce Viktoria Golovata LO (MSMS)
    SZKOŁY GIMNAZJALNE
    I miejsce Tobiasz Dziuba (35 Gimnazjum)
    I miejsce Bartosz Sowa (35 Gimnazjum)
    III miejsce Małgorzata Jaworska (35 Gimnazjum)
    SZKOŁY PODSTAWOWE
    I miejsce Agata Szulczyk (SP 141)
    II miejsce Igor Tomczyk (SP 141)
    III miejsce Kajetan Klimczak - (SP 141)
    Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.
    Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
    Organizatorzy:
    Mieczysław Borowiecki
    Ewa Żebrowska Zych
    Ewa Buchowicz
    Maciej Woźniak

     

    14.11.

    Nasza szkoła zakwalifikowała się do kolejnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego organizowanego przez GEOTERMIĘ UNIEJÓW na temat odnawialnych źródeł energii.
    Projekt finansowany jest ze środków własnych Geotermii Uniejów oraz z WFOŚiGW. Opiekun naukowy p. prof. Joanna Cichońska.

    13.11.

    Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska objęła patronatem nasz projekt "Pomnik Historii. Łódź -  wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego". Patronat naukowy : Zakład Dydaktyki Geografii Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.Koordynatorki projektu - p.prof.Joanna Cichońska, p.prof.Bogusława Kwiatkowska.                                                                                                                                                                                                                

    10 .11.

     Otwarcie wystawy fotograficznej pod tytułem: "Widzew to jest TO". 
    Zdjęcia - między innymi naszych uczniów - zostały pokazane szerszej publiczności w Domu Kultury 502 przy ul. Gorkiego 16.
    Tematyką zdjęć są ślady początków dzielnicy Widzew. Bohaterami są najstarsze obiekty i budynki mieszkalne fotografowane w czerwcu 2015 r .przez młodych ludzi. Opiekun artystyczny koła fotograficznego "47" p. prof. Dorota Jakuszewska.

     

    Październik.

    16.10.2015.

    Uroczystość jubileuszu - 35 lat ZSO nr 8 i 20 lat XLVII LO.

    15.10.2015. Gościlismy po raz trzeci  młodzież z Izraela z Rothberg International School.

    II miejsce w województwie w V edycji konkursu Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Ekobelfer" i "Ekoszkoła"! Jedyna szkoła ponadgimnazjalna z Łodzi wśród nagrodzonych. Koordynator - ekobelfer p. Marta Supernat. Wielkie gratulacje !

     

    Wrzesień.

    21.09. Uczennice klasy 1A wzięły udział w lekcji wf  z mistrzyniami sportu: Otylią Jędrzejczak, Małgorzatą Niemczyk, Elżbietą Nowak, Aleksandrą Urbańczyk - Olejarczyk, Danutą Dmowską - Andrzejuk, Marleną Żołnowską, Katrin Kargbo w ramach projektu "Mistrzynie w szkołach".

    19.09. Wystawa prac fotograficznych "Koła 47" na Pikniku Rodzinnym - osiedlowej imprezie, którą gościliśmy na terenach rekreacyjno-sportowych ZSO 8.

    *

    17.09. Spotkanie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi p. Tomaszem Kacprzakiem oraz przedstawicielem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi Michałem Borowcem na temat budżetu obywatelskiego.

    2014.

    *

    XXIV seminarium szkolno-studenckie na Politechnice Łódzkiej „Problemy ochrony środowiska”

    wyróżnienia:

    Aleksandra Depta, Justyna Woźna – 3A,

    Magdalena Jakubowska, Dominika Sikorska – 1B.

    Nauczyciel - Marta Supernat.

    *

    Honorowi krwiodawcy – marzec 2014.


     3 A:


    Kinga Barjasz, Paulina Lewandowska, Szymon Wójcik, Rafał Borowiecki, Łukasz Karbownik,

    Norbert Makowski, Bartłomiej Szychowski,


      3 B:


    Michał Kuciński, Łukasz Przewoźny, Alan Białecki, Przemysław Domański, Hubert Barwiński,

    Adam Beczkowski, Piotr Bieńkowski i Michał Sebastjański.

    *

    Kinga Diufer – 1B – III miejsce w województwie i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

    matematycznym MAT.

    Nauczyciel – Magdalena Jakuszewska.

    *

    Ogólnopolski konkurs języka angielskiego English High Flier.

    Paweł Mokrzan – 3B – V miejsce w województwie.

    Nauczyciel – Katarzyna Sławińska.

    *

    VII Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego w Kijowie.

    II miejsce - Łukasz Przewoźny - 3B.

    Nauczyciel – Kamil Dyjankiewicz.

    *

    II miejsce w Łodzi w Konkursie Wiedzy o Sporcie.

    Zofia Lorek -  3A, Dominika Wilińska -  2B,

    Bartłomiej Cichoń -  3A, Mateusz Stelmaszczyk - 3A.

    Nauczyciel: Marek Sławiński

     

    2013.

    *

    Nasza reprezentacja: I, II i III miejsce w zawodach strzeleckich Ligi Obrony Kraju „Ustrzel Gwiazdkę”

    Skład:

    I miejsce - p. dyrektor Tomasz Jęk, Filip Czechowski, Bartłomiej Kapczyński,

    Mateusz Sylwestrzak,Adam Suchowski

    II miejsce - p. dyrektor Tomasz Jęk, Mateusz Kurczewski, Dariusz Lewandowski,

    Kamil Nieradkiewicz, Mateusz Olejnik

    III miejsce - p. dyrektor Tomasz Jęk, Kinga Diufer, Krystyna Godlewska, Aleksandra Raban,

    Patrycja Siodłowska

    Indywidualnie:

    II miejsca – Krystyna Godlewska , Kamil Nieradkiewicz

    III miejsce – Mateusz Sylwestrzak

    Tomasz Jęk – I miejsce w kategorii nauczycieli.

    Nauczyciel – Mieczysław Borowiecki.

    *

    Michał Sebastjański - 3B -  stypendystą Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce.

    *

    Patryk Stępiński - 3B - w reprezentacji Polski U-19 w piłce nożnej.

    *

    Konkurs strzelecki LOK z okazji Dnia Edukacji

    I miejsce : Filip Czechowski, Bartłomiej Kapczyński, Mateusz Sylwestrzak

    III miejsce: Mateusz Kurczewski, Mariusz Lewandowski, Kamil Nieradkiewicz

    Nauczyciel – Mieczysław Borowiecki.

    *

    XIII Olimpiada Języka Rosyjskiego w Moskwie.

    Łukasz Przewoźny - 2B -  finalistą olimpiady

    /  jednym z 6 Polaków spośród 3200 uczestników z całego świata /.

    Nauczyciel – Kamil Dyjankiewicz.

    *

    I Ogólnopolski Konkurs na Prezentację Multimedialną w Języku Angielskim pod patronatwm Ministerstwa Edukacji we Włocławku:

    III miejsce – Anna Grzebska i Angelika Jedlińska – 3B

    Nauczyciel - Katarzyna Sławińska.

    *

    Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Motive”

    Finaliści: Anna Grzebska - 3B i Paweł Mokrzan – 2B.

    Nauczyciel – Katarzyna Sławińska.

    *

    Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji UM Łodzi, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Konsulatu Brytyjskiego

    II miejsce w Łodzi – Anna Grzebska – 3B

    Nauczyciel – Katarzyna Sławińska

    *

    LII ogólnopolskie zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety” – Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Obrony Narodowej.

    VII miejsce naszej reprezentacji, która reprezentowała województwo łódzkie.

    Filip Czechowski, Mateusz Sylwestrzak, Bartłomiej Kapczyński

    Nauczyciel – Mieczysław Borowiecki.

     

    *

    Finał Wojewódzkiej Ligi Strzeleckiej.

    I miejsce drużynowo:

    Filip Czechowski, Mateusz Sylwestrzak, Bartłomiej Kapczyński

    III miejsce drużynowo:

    I miejsce indywidualnie – Filip Czechowski.

    II miejsce indywidualnie

    Nauczyciel – Mieczysław Borowiecki.

    *

    Finał Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej

    I miejsce drużynowo:

    Filip Czechowski, Mateusz Sylwestrzak, Bartłomiej Kapczyński

    Nauczyciel – Mieczysław Borowiecki.

    *

    Reprezentacja XLII LO mistrzami Łodzi w piłce nożnej chłopców.

    Nauczyciel- Marek Sławiński

     

     

    2012.

    Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w pięcioboju obronnym

    Nasza reprezentacja mistrzami województwa:

    Angelika Olczak, Łukasz Sikorski – Bąk, Damian Witkowski, Filip Czechowski,

    Mateusz Stelmaszczyk.

    Agnieszka Kopczyńska i Marta Majewska – reprezentujące KS 10 LOK – III miejsce.

    Nauczyciel – Mieczysław Borowiecki.

    *

    V Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego – Kijów 2012.

    wyróżnienia:

    Patrycja Pokorska – kl.2C

    Milena Kucharska – kl.3 B

    Rafał Borowiecki – kl. 1A

    Nauczyciel – Kamil Dyjankiewicz.

    *

    Angelika Olczak – 3A – I miejsce indywidualnie w Szkolnej Lidze Strzeleckiej ora puchar Kuratora Oświaty.

    Reprezentacja drużynowa – I miejsce w Szkolnej Lidze Strzeleckiej.

    Nauczyciel – Mieczysław Borowiecki.

    *

    Złoty medal w OTWARTYCH MISTRZOSTWACH ŁODZI I WOJEWÓDZTWA w konkursie  RUCH

    I MUZYKA.

    Sandra Gruszczyńska - 1B, Roksana Kalinowska, Paulina Bereszka,  Małgorzata Wiśniewska,

    Sara  Markus, Aleksandra Frątczak - 2 A, Joanna Lemiesz -  2 B i Dagmara Barańska,

    Patrycja Pokorska - 2 C.  

    Nauczyciel - Teresa Libiszewska-Gozdan

    *

    Mariusz Stępiński i Patryk Stępiński – kl. 2B – wraz z reprezentacją Polski brązowymi medalistami mistrzostw Europy w piłce nożnej.

     *

     XLVII LO  laureatem III miejsca w województwie  w konkursie  Wojewódzkiego Funduszu

    Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  "EKO - BELFER".

      Nauczyciele: Marianna Bugdał, Marta Supernat

    *

    Paweł Mokrzan – kl. 2B – sekretarzem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi

    *

    Robert Dobrodziej – kl. 1A – drużynowym wicemistrzem Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym.

    .

     

     2011

    *

    IV  Międzynarodowa Olimpiada  Języka Rosyjskiego – Kijów 2011

     III miejsca:

    Milena Kucharska – kl.2 B

     Patrycja Pokorska – kl.1C

    Nauczyciel – Kamil Dyjankiewicz.

    *

    II Ogólnopolski Konkurs „Putewoditiel po Sankt Petersburgu”

    Milena Kucharska – 2B – wyróżnienie.

    Nauczyciel – Kamil Dyjankiewicz.

     

    *

    Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE.

    Anna Grzebska – 1B – laureatką konkursu – III miejsce w województwie, VII w kraju.

    Aleksandra Komorowska – 3A i Artur Lepczak – 3C – III miejsce w województwie

    Anna Kuśmierz – 3B – V miejsce w województwie

    Krzysztof Pieniążęk – 1C – VI miejsce w województwie

    Nauczyciel – Katarzyna Sławińska.

    *

    V Ogólnołódzki Konkurs Poezji Rosyjskiej

    Wyróżnienie – Martyna Strzelak – 3B

    Nauczyciel – Kamil Dyjankiewicz

     

     

    2010

    *

    Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate WKF – Cieszyn 2010

    Kosma Walczak – kl. 2 C  - wicemistrz Polski, srebrny medal

    Nauczyciel – Marek Sławiński

    *

    Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych  - Łódzka Liga Lekkoatletyczna

    Konrad Pastwiński – kl. 3D  - brązowy medal w pchnięciu kulą

    Nauczyciel – Marek Sławiński

     

     *

    XLVII LO  - III miejsce w Łodzi  we współzawodnictwie sportowym szkół

    ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2009/2010.

    Nauczyciele – Ewa Buchowicz, Teresa Libiszewska-Gozdan, Ewa Żebrowska-Zych,

    Dorota Podkowska, Jacek Galicki, Marek Sławiński, Maciej Woźniak

    *

    I miejsce XLVII LO  w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej Ligi Obrony Kraju w Łodzi

    za rok szkolny 2009/2010

    Nauczyciel – Mieczysław Borowiecki

     

    *

    Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych  2010

     

    koszykówka dziewcząt – brązowy medal

    Nauczyciele- Ewa Buchowicz, Ewa Żebrowska-Zych

     

     halowa piłka nożna chłopców –  brązowy medal

    Nauczyciele – Jacek Galicki, Jerzy Kowalczyk

     

     *

    III Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego Kijów 2010

    II miejsce – Martyna Strzelak – kl. 2B

    III miejsca

    Olga Jędrzejczak - kl. 2C

    Aleksandra Pełka - kl. 3C

    Nauczyciel – Kamil Dyjankiewicz

    *

     III miejsce w  V Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Prawach Dziecka

    Aleksandra Gieroń, Malwina Stępniak, Marlena Wozińska

    Nauczyciel – Marianna Bugdał

     

    2009.

    IV Ogólnołódzki Konkurs Poezji Rosyjskiej.

    Martyna Strzelak – 1B – wyróżnienie.

    Nauczyciel – Kamil Dyjankiewicz.

     

    2006

    *

    IX miejsce  w  POLSCE  w IV OGóLNOPOLSKIEJ SZKOLNEJ  INTERNETOWEJ

    GRZE GIEŁDOWEJ

    DRUżYNA „THE REDS”  W SKŁADZIE:

    MICHAŁ GARBACZ, MARCIN GWIAZDOWICZ,  JAROSŁAW KUBIAK,

    MAŁGORZATA ORYńSKA, ADAM SUPADY

    NAUCZYCIEL – MARIANNA BUGDAŁ

     

    *

    I miejsce w POLSCE  W IV OGóLNOPOLSKIEJ SZKOLNEJ  INTERNETOWEJ GRZE

     GIEŁDOWEJ

    DRUżYNA „EWA – SONET –HYC”  w SKŁADZIE:

    MARIA GOSA, KAMIL GARA, MACIEJ  MARCZYŃSKI, EMIL NOWAK,

    SEBASTIAN WANKE, ŁUKASZ WIKTOREK

    NAUCZYCIEL – MARIANNA BUGDAŁ

    *

    OGóLNOPOLSKI  KONKURS JĘZYKA  ANGIELSKIEGO  „ENGLISH HIGH FLIER”

    II i III miejsca:

    NINA NOWAK, TOMASZ KUCHARCZYK,  MACIEJ MARCZYŃSKI, MICHAŁ GARBACZ,

    MATEUSZ SZADZIUL

    NAUCZYCIEL – EWA KRZYCZMONIK

     

    2005

    *

    I miejsca

     AGNIESZKA DACYK, MILENA ABU-GOSH

    III miejsca

     MARZENA GAWŁOWSKA, ANNA TOKARSKA,  BEATA RATAJSKA, MAJA WOLNIK

    w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE DWUJĘZYCZNYM   „NAJCIEKAWSZE MIEJSCA

    WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO POD WZGLĘDEM WALORÓW TURYSTYCZNYCH”

    NAUCZYCIEL – JOANNA CICHOŃSKA

    *

    MAGDALENA SZYMALAK

    FINALISTKA  I WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY  „DBAM O ZDROWIE – CHCĘ

    MIEć ZDROWE DZIECI”.

    NAUCZYCIEL – ANETA KOWALCZYK.

     

    *

    OLGA ŚMIECHOWICZ

    LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU MINISTERSTWA  EDUKACJI I SPORTU

    „EUROPA W SZKOLE”.

    NAUCZYCIEL  - MAŁGORZATA KOWALSKA.

    *

    OGóLNOPOLSKI PRZEGLĄD MŁODZIEżOWYCH  PRZEDSIĘWZIĘć „IDEA 2001”

    GRAND PRIX za projekt „WODA W ŁODZI,  CZYLI WIEMY, CO PIJEMY”

    DRUżYNA XLVII LO W SKŁADZIE:

    DOMINIKA KOMOROWSKA

    KAMIL KWIATKOWSKI

    MACIEJ MOCZKOWSKI

    ŁUKASZ NOWACKI

    KAROLINA TOMCZYK

    NAUCZYCIEL – MARIANNA BUGDAŁ

     

    2001

    OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA  POLSKIEGO – 2001

    FINALISTKA – MARTA KAźMIERCZAK

    NAUCZYCIEL - Elżbieta Jackowska

     

    OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO - 2001

    FINALISTKA – MARTA KAźMIERCZAK

    NAUCZYCIEL - Hanna Nasalska

  • 26.04.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii FESTIWAL NAUKI NA UŁ WNG.

  • 21.04.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Geografia - sukcesy.

  • 12.04.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYKŁADY NA UŁ.

  • VI Konkurs "Piosenki stanu wojennego" - I MIEJSCE

    Film - Ogłoszenie wyników

    Film - "Mury" - finał

    Dnia 9.12.2015 odbył się wojewódzki konkurs

    „Piosenki stanu wojennego – VI edycja”,

    organizowany przez NSZZ „Solidarność” Międzyregionalną Sekcję Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej.

     

    I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła

    Anna Grzywa, uczennica klasy 3A,

    która wykonywała piosenkę Jacka Kaczmarskiego pt."MURY".

    Serdecznie gratulujemy!!!

     

     

     

     

     

  • 08.03.2016

    Moduł Wiadomości sportowe został zmodyfikowany

  • 19.02.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Muzeum POLIN + Van Gogh Alive..

Aktualności

Kontakt

  • XLVII Liceum Ogólnokształcące - Gimnazjum Nr 35 - ZSO im. Stanisława Staszica
    92-538 Łódź, ul. Czernika 1/3
  • tel/fax(42) 673-86-83
    tel.(42) 673-72-07

Galeria zdjęć